Bolu Atatürk Stadyumu Çevresindeki Pazar Alanında Denetim Yapıldı

Bolu Atatürk Stadyumu Çevresindeki Pazar Alanında Denetim Yapıldı

Bolu'da Atatürk Stadyumu çevresindeki pazar alanında yapılan denetimlerde kurallara uymayan bir esnafın tezgahı 7 gün süreyle mühürlendi. Zabıta ekipleri denetimlere devam ediyor.

Bolu Atatürk Stadyumu etrafında her hafta pazartesi günü kurulan pazar alanında, Zabıta Müdürlüğü Pazarlar Şube Amirliği ekipleri düzenli denetimlerini sürdürüyor. Bu denetimlerin amacı, pazar esnafının faaliyetlerini kurallara uygun bir şekilde sürdürmelerini sağlamak ve alışveriş yapan vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmalarını temin etmektir.

Son gerçekleşen denetimde, pazar alanında faaliyet gösteren esnafların tezgahları titizlikle incelendi. Denetim esnasında, pazar kurallarına uymayan bir esnaf tespit edildi. Söz konusu esnafın tezgahı kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle 7 gün süreyle mühürlendi. Bu ceza ile esnaf, bir hafta boyunca tezgahını açamayacak ve satış yapamayacak.

Bolu'nun en büyük pazar alanında gerçekleştirilen denetimler, hem esnafların kurallara uymalarını teşvik etmeyi amaçlıyor hem de alışveriş yapan vatandaşların sağlığını ve güvenliğini korumayı hedefliyor. Zabıta ekiplerinin düzenli olarak gerçekleştirdiği denetimler, pazarcı esnafının daha disiplinli ve hijyenik bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlayarak şehirdeki ticaretin sağlıklı bir şekilde devam etmesine katkı sağlıyor.

Zabıta ekipleri, pazar denetimleri kapsamında hijyen kurallarının yanı sıra fiyat düzenlemeleri, ürün kalitesi ve satış koşullarını da gözlemleyerek gerekli önlemleri alıyor. Bu tür denetimlerin düzenli olarak gerçekleştirilmesi, hem esnafların hem de tüketicilerin memnuniyetini artırarak adil bir ticaret ortamının oluşturulmasına katkı sağlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.