Bolu Barosu’na kayıtlı Av. Ayşe Albayrak ve kardeşi Selçuk Albayrak hakkındaki iddialar

Bolu Barosu’na kayıtlı Av. Ayşe Albayrak ve kardeşi Selçuk Albayrak hakkındaki iddialar

Bolu Barosu’na kayıtlı Avukat Ayşe Albayrak hakkındaki gelişmeler devam ediyor. Albayrak hakkında dava açan ve yıllardır bu davalara katılan mağdur Ruhi Şiker, avukatın erkek kardeşleri tarafından da dolandırıldığını iddia etti.

10 yıl süren Avukat Ayşe Albayrak davası her geçen gün merak konusu olmaya devam ediyor. Duruşmaları olmamasına rağmen sanık kürsüsüne sürekli avukat cübbesiyle katılarak, göz boyamaya çalışan Albayrak’ın bir sonraki duruşması 29 Eylül’e kaldı.

Ne var ki bu duruşmanın da akıbeti şimdiden belli değil. Geçtiğimiz hafta karar aşamasındayken iki avukatını birden azleden Albayrak’ın bu duruşmada ne bahane uyduracağı merak konusu haline geldi.

PARAYI TAHSİL ETTİ AMA ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

10 yıldır hukuk mücadelesi veren ve mağdur sıfatıyla her duruşmaya katılan Ruhi Şiker, şunları söyledi:

“2013 yılında işçilik alacaklarımı tazmin etmesi için noterden iş yerine çekmiş olduğum ihtarnameyi kendisine vererek bu işi çözmesini istedim. O da tamam çözeriz dedi. İhtarnameyle birlikte adamlarla görüştüğünü bu işi çözeceğini söyledi. Anlaşma aşamasında olduklarını belirtti. Bana bilgi vereceğini söylemişti. Fakat parayı aldığında bana bilgi vermedi.Toplam 11 bin TL para almış bana 3 bin TL ödeme yaptı. Diğer kalanını kendisi almadığını iddia etti. Karşı taraf ise parayı verdiklerine dair ellerinde evrak olduğunu söylediler. Sonra karşı tarafla yüzleşme yaptık. Ben karşı taraftan evrakları istedim. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. Önce baroya başvurdum fakat barodan sonuç gelmedi. Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulundum ve savcılık dilekçemi kabul etti. Ankara Adalet Bakanlığı’ndan izin alınacağını söyledi. Adalet Bakanlığı’ndan izin alındıktan sonra soruşturmanın başlayacağını söylediler. Soruşturma açıldı dava başladı, ben de davalara katılmak istediğimi söyledim. Dava 2015’te açıldı o zamandan beri davalara katılıyorum”

ŞİKAYETİM DEVAM EDİYOR

“Önce 8 yıl ceza aldı. Daha sonra hâkim iyi niyetten cezasını 1 yıl indirdi. İstinafa gönderdi. İstinaf kabul etmemiş. Ardından Yargıtay’a gitmiş. Yargıtay da 5-6 sene durdu dosya. Bozuldu geri geldi. Uzlaştırmaya göndermişler. Uzlaşamadık. Uzlaşamayınca dava tekrar devam ediyor. Şikâyetim devam ediyor. Cezalandırılmasını istiyorum”

DAVAYI ERTELETMEYE ÇALIŞIYOR

“Duruşmaları ertelemeye çalışıyor. Ne kadar geciktirebilirsem o kadar iyi diyor. Bunlar beraber aynı yazıhanede ablası avukatlık yapıyor kendisi de hafriyat işleriyle uğraşıyor. Bunların hafriyat işleri bozulunca ablasının icra takip işleriyle uğraşmaya başladılar. O sıra da birkaç esnaftan çek senet tahsil işleri yapmışlar. Bu esnaflarla görüştüğümde bulaşmak istemediklerini şikayetçi olmak istemediklerini söylediler”

ABLALARININ İCRA TAKİPLERİNİ YAPIYORLAR

“Ayşe Albayrak’ın kardeşleri, Selçuk Albayrak ve Mehmet Albayrak. Ablasının icra takiplerini yapıyorlardı, kendim de gördüm. 2007,2010 ve 2012’de bunlara belirli miktar bir para verdim. 2007’de 3500 TL bir para istediler. O zamanın parasıyla 1050 euro, 300 dolar, 1000 TL verdim. İlk iş makinalarını aldıklarında. 2010 yılında 10.000 TL para istediler. Daha büyük eski motor kepçe aldıklarını söylediler. Bu eski motor kepçeyi alabilmek için bankanın leasingine başvurmuşlar. Banka da leasing’e 10.000 TL para yatırmaları gerekiyormuş. Benim de banka hesabımda 22.500 TL vardı 10.000 TL çekip verdim. Fakat kendisinden bir evrak istedim. Arabasında senet olduğunu oradan düzenleyip vereceğini söyledi. Gittik arabaya arabanın üzerinde senedi doldurdu. Bende acele ettiğim işe geç kaldığım için senedi tam kontrol etmedim. Senedi alacaklısı da kendisi vereceklisi de kendisi olarak doldurmuş olduğundan habersizim. Beni bu olaylar olduktan sonra ablası icraya verdikten sonra fark ettim. Şikayetçi olamadım çünkü herhangi bir delil olarak mahkemeye sunamadım evrağı.

Toplamda 40.000 TL zararım var. O zamanın parasıyla. O zaman sıfır bir daire 40.000, 50.000, 60.000’e alınıyordu. Şu an 2+1 daire 2.000.000 oldu”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.