Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan cami imamına tepki! "Türkiye'de Kadın-Erkek Eşittir"

Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan cami imamına tepki! "Türkiye'de Kadın-Erkek Eşittir"

​​​​​​Bolu'nun önde gelen siyasi isimlerinden Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile gündeme oturdu. Özcan, bir camii imamının vaazına atıfta bulunarak, kadın-erkek eşitliğinin altını çizdi.

Camii imamının vaazına tepki

Başkan Özcan'ın paylaşımında yer verdiği vaazda, düğün davetiyelerinde annenin adının yazılmasına gerek olmadığına dair ifadeler kullanıldığına dikkat çekti. Özcan, bu düşünceye oldukça tepkili. Sosyal medya paylaşımında, “Vay sapkın vay! Damadın veya gelinin annesinin adı yazılınca bu ahlaksızlık mı oluyor?” şeklinde ifadeler kullandı.

tanju-ozcandan-sert-elestiri.jpg

"Sapkın Zihniyet" Eleştirisi

Özcan, söz konusu vaazı gerçekleştiren camii imamını sert bir dille eleştirdi. 21 yıldır ülkeyi yöneten iktidarı ve muhalefeti ele alarak, "Bu sapkın zihniyetin eserleri" ifadesini kullandı. Türkiye'nin laik bir devlet olduğunu hatırlatan Özcan, devlete ve yetkililere bu tür sapkınlıklara müdahale etmeleri çağrısında bulundu.

Kadın-Erkek Eşitliği Vurgusu

Bolu Belediye Başkanı'nın paylaşımının en dikkat çekici kısmı ise "Türkiye’de kadın ve erkek eşittir" vurgusu oldu. Özcan, bu cümle ile ülkemizdeki cinsiyet eşitliği konusunda ne kadar hassas olduğunu bir kez daha gösterdi.

Tanju Özcan'ın bu paylaşımı, sosyal medyada geniş yankı buldu. Toplumda kadın-erkek eşitliğinin ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken başkanın bu eleştirisi, birçok kesimden destek aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.