Bolu dahil 30 il müdürü değişecek

Bolu dahil 30 il müdürü değişecek

Yeni eğitim yılına girmeden önce Milli Eğitim Müdürlüklerinde büyük bir değişiklik yaşanacak.

Ağustos ayında yayımlanması beklenen yeni kararname ile Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı da dahil olmak üzere, Türkiye genelinde 30 ilin milli eğitim müdürünün değişeceği belirtildi.

Görevden alınacaklar arasında İstanbul, Ankara, Adana, Balıkesir, Antalya, Konya, Kayseri, Bolu, Batman, Zonguldak ve Sivas gibi Türkiye'nin büyük ve önemli illerinin müdürleri bulunuyor. Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, 2020 yılında Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaparken Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmıştı. Doktorasını tamamlamış olan Sarıcı, göze çarpan başarılı çalışmaları ile tanınıyor. Üç buçuk yıldır Bolu'da görev yapan Sarıcı'nın, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha büyük bir ile atanması bekleniyor.

08152848-1.jpg

Değişikliğin yaşanacağı diğer illerin milli eğitim müdürlerinden bazıları ise şunlar: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Ali Tatlı, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahamettin Köse.

23160341-dsc0706.jpg

Bu büyük değişikliğin, yeni eğitim yılına daha dinamik ve yenilikçi bir vizyonla başlamak için yapıldığı düşünülüyor. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, bu değişikliklerin eğitim sistemine taze bir soluk getireceği ve eğitim kalitesinin daha da artırılacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum