Bolu her bayram Aynı kâbusu yaşıyor

Her bayramda halkın kâbusu haline gelen torpil ve maytaplar bu sene bir mezarlığın yok olmasına neden oluyordu. Bolu halkı valiliği ve emniyeti göreve çağırarak “Her bayram 155 Polis imdatı aramaktan bıktık. Eğer bayram öncesinde bu tür maddelerin satışı yasaklanırsa Bolu halkı olarak bayramları daha huzurlu ve güvenli bir şekilde geçiririz” dediler.

Bolu her bayram  Aynı kâbusu yaşıyor
 Bolu'da mahalle aralarında çocukların ramazan bayramı nedeniyle patlattığı torpil ve maytaplar evlerinde oturanları korkuttu. Vatandaşlar bayram öncesinde maytap ya da benzeri maddeleri satan bakkalların denetlenmesini isteyerek “ Bakkallar üç kuruş para kazanmak uğruna tüm bir bayramımızın zehir olmasına neden oluyor. Her bayram 155 Polis imdatı aramaktan bıktık. Eğer bayram öncesinde bu tür maddelerin satışı yasaklanırsa Bolu halkı olarak bayramları daha huzurlu ve güvenli bir şekilde geçiririz” şeklinde konuştular. Bolu'da mahalle aralarında çocukların patlattığı torpil ve maytaplar evlerinde oturanları korkutuyor. Küçük yaştaki çocukların patlayıcı maddelerle oynamaları dikkat çekerken gürültüyle patlayan torpiller evlerinde oturanları korkuttu. Karamanlı Mahallesi üzerinde bulunan bir oyun parkında ise baba-oğlun birlikte torpil patlatması dikkat çekti. Babası oğlunun yaktığı torpili dikkatle incelerken fitilin ateşlenmesinin ardından ikisi de koşarak uzaklaştı. Baba ve oğlun patlayıcı maddelerle oynaması görenleri de şaşırttı. Bolu Emniyet Müdürlüğü yetkilileri kent merkezinde torpil, maytap, füze ve çatapatla oynayanları gürültü yapmamaları ve vatandaşları rahatsız etmemeleri konusunda uyardı.

Torpil yüzünden yangın çıktı

 

Öte yandan Bolu’da çocukların attığı torpilin kuru otları tutuşturmasıyla başlayan yangında bazı mezarlar zarar gördü. 

 

Olay, saat 12.30 sıralarında Doğancı Mahallesi'ndeki mezarlıkta meydana geldi. Bayramda mahalle arasında oyun oynayan çocuklar iddiaya göre mezarlığa torpil attı. Patlayıcının kuru otları tutuşturmasının ardından başlayan yangın kısa sürede yayıldı. Alevleri gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangında çok sayıda mezarlık zarar gördü, yaklaşık 2 dönümlük arazideki bitki örtüsü kül oldu. Kabir ziyaretine giden vatandaşlar, meraklı bakışlarla itfaiyenin alevlere müdahalesini izledi. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124