BOLU İLİ EROZYONU ÖNLEME VE AĞAÇLANDIRMA GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

BOLU İLİ EROZYONU ÖNLEME VE AĞAÇLANDIRMA GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

Bolu İli Erozyonu Önleme ve Ağaçlandırma Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bolu Valisi Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

Vali Aydın Baruş, Bolu İli Erozyonu Önleme ve Ağaçlandırma Gönüllüleri Derneği Başkanı İrfan Denizli ile dernek üyeleri Recai Şenlik, Cemalettin Çilkara, Arif Cebecioğlu, Abdullah Öztürk ve Mustafa Namdar’ı makamında kabul etti.

 

Ziyaret esnasında dernek faaliyetleri hakkında Vali Baruş’a bilgiler veren Bolu İli Erozyonu Önleme ve Ağaçlandırma Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Denizli, “Orman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek derneğimiz için yapacağı ağaçlandırma ve erozyon önleme faaliyetleri konularında işbirliği yapacağız. Derneğimizin faaliyetleri ve erozyon konusunda okullarımızda etkinlikler düzenlemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyarette bulunacağız. Aynı zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile de temaslarda bulunarak erozyon konusunda ve bilhassa tarım alanlarının doğru işlenmesi ile ilgili çiftçilerimizin bilinçlendirilmesini sağlayacağız. Dernek olarak yapacağımız ağaçlandırma ve erozyon önleme faaliyetlerinde Bolu Belediyesi ile de işbirliği içinde olacağız. Vatandaşlarımızın da bilinçlendirilmesi amacıyla her türlü faaliyetlerimizin de halka duyurulmasını sağlayacağız. Sayın Valim bizi kabul ettiğiniz ve her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

 

Bolu İli Erozyonu Önleme ve Ağaçlandırma Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Bolu Valisi Aydın Baruş, topraklarımızın erozyona karşı korunmasının hayati önemi taşıdığını, erozyonla mücadelede ormanların önemli bir etken olduğunu ifade ederek “Ormanlarımız insanların faaliyetleri neticesinde yok oluyor.  Bizler ormanlarımızı korumak ve erozyonu önlemek için daha önce olduğu gibi bundan sonra da tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz.Bolu’nun toprağının, ormanlarının ve doğal güzelliklerinin korunması için siz ve sizin gibi derneklerimizinçalışmalarını önemsiyor ve her zaman destekliyoruz. Erozyonu önlemeye yönelik her türlü faaliyetinizde sizlere  gerekli desteği veririz” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.