Bolu kafilesi dakikalarca bekletildi##hb_yeni.gif

Cumhuriyetin 89.Yıldönümü nedeniyle Ankara’ya giden Bolu kafilesi Kent çıkışında polis ekipleri tarafından güvenlik gerekçesiyle durduruldu. ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz ile CHP Bolu milletvekili Tanju...

Bolu kafilesi dakikalarca bekletildi##hb_yeni.gif

Cumhuriyetin 89.Yıldönümü nedeniyle Ankara’ya giden Bolu kafilesi Kent çıkışında polis ekipleri tarafından güvenlik gerekçesiyle durduruldu. ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz ile CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan burada güvenlik ekipleriyle konuşarak böyle bir genelgenin olmadığını ve Ankara’ya gitmelerinin engellenemeyeceğini söylediler. Özcan vali yardımcısını arayarak konu hakkında bilgi aldı.Bu sırada dakikalarca bekletilen Bolu kafilesi Bolu valililiğinden böyle bir genelgenin olmadığını öğrenince yola devam etti.Konu ile ilgili olarak konuşan  ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz “Polis çok geniş güvenlik önlemleri almıştı.İleride başka sorunlarla karşılaşmamak için Ankara’ya farklı bir güzergahtan gitmeyi uygun gördük.Öyle bir genelgenin olmadığını öğrenmemize rağmen yol boyunca bazı otobüslerin emniyet ekipleri tarafından çevrildiğini üzülerek gördük.Mesela Zonguldak’tan Ankara’ya giden bir otobüsün geri dönmek zorunda kaldığını gördüm.Sabah 6,30’da yola çıkmamıza rağmen bu tür engellemeler yüzünden saat 10,15 sularında Ancak Batıkent tarafına gelebildik.” Şeklinde konuştu.

 

İnsanlar ve yoldan geçenler cadde dışına çıkarıldı

Öte yandan Cumhuriyet yürüyüşünün yapılacağı eski Meclis önünde polis sıkı güvenlik önlemleri aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren caddeye gelen polis ve çevik kuvvet ekipleri eski Meclis'in bulunduğu caddenin giriş ve çıkışını demir bariyerlerle kapattı. Cadde içindeki iş yerleri ve dükkanlarda bulunan insanlar ve yoldan geçenler cadde dışına çıkarıldı. Çevik kuvvet ekipleri, caddenin giriş ve çıkışında önlem aldı. Toplumsal Müdahale Araçları (TOMA) cadde içerisinde belli noktalara yerleştirildi. Eski Meclis'in bulunduğu cadde tamamen boşaltıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren yürüyüşe katılmak üzere gelen gruplardan bazıları yürüyüşün yapılacağı cadde önüne geldi, fakat yoğun güvenlik önlemlerinden dolayı caddeye giremeyen grupbeklemeye başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124