Bolu, Özcan hakkında ne düşünüyor?

Bolu, Özcan hakkında ne düşünüyor?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, yabancı uyruklu vatandaşların su ve katı atık giderlerine 10 kat zam yapacağını söylemesi 20 gündür Türkiye’nin gündeminden düşmedi. Sosyal medyada ‘Tanju Özcan Cumhurbaşkanı olsun’ çığlıkları yükseldi.

Haber: Yasin Bilgi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 26 Temmuz Pazartesi tarihinde düzenlediği bir basın toplantısında yabancı uyruklu vatandaşların katı atık ve su ücretlerine 10 kat zam yapacağını açıklamıştı. 20 gündür Türkiye’nin gündemine oturan Özcan’a, birçok kesimden tepkiler yağmıştı.  Bu tepkilerin yanı sıra büyük bir çoğunluk ise ‘Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kesinlikle sen olmalısın” diyerek Özcan’a destek verdi. Bizde bunun üzerine Bolulu vatandaşlarımıza mikrofon uzatarak bu konu hakkında ne düşündüklerini sorduk. İşte vatandaşlarımızın bu konu hakkındaki fikirleri;

Yaşar keskin, “Bunlar palavra olmaz öyle Cumhurbaşkanı. Her şey Kılıçdaroğlu'nun elinde. Olsa sen de yaparsın ben de yaparım valla yaparım sen de yaparsın kızımız da yapar ben de yaparım ne var 200 -300 tane danışman olduktan sonra neyi yapamazsın? 300 – 500 tane danışmaman sen onların kendi kafasının çalıştığından mı yapıyor zannediyorsun. Danışman ne kadar çok olursa o kadar iyi yönetir milleti” ifadelerini kullandı.

Natalie “Ben Kendisini destekliyorum ama Cumhurbaşkanı adayı olmamalı bence. Kendisinin üye olduğu partiden aday olabilecek daha güçlü kişiler var. Cumhurbaşkanı adayı olmamalı”

Recep Gülen “İyi yapıyor. Gelecek nesle çok zararı var. O memlekette yaşamayan bilmez. Sen o tarafa bir düşsen sana bir su vermez onlar. Vatanına milletine hayrı olmayanın sana hayrı olmaz. Tanju Özcan Cumhurbaşkanı olamaz”

Aynur Tuncer “Cumhurbaşkanı adayı olmasına gerek yok. Tanju Özcan Belediye Başkanlığını yapsın devam ettirsin görevini diye düşünüyorum”

Murat Madenci “Herkesin Cumhurbaşkanı olmaya hakkı var neden olmasın”

Cengiz Nazlı “Cumhurbaşkanlığı adaylığı tecrübe isteyen bir iş. Daha çok tecrübesi olması lazım yapmasına yapar ama daha erken.”

Tazegül “Bence olmamalı ben de yabancıyım öğrenciyim. Irkçılık gibi oluyor bence burada ırkçılık olmaması lazım”.

Bayram Yazıcı “Buna biz karar veremeyiz. Ona partiler karar verir. Parti meclislerinde karar alırlar, anket yaptırırlar. Anketlerde çıkarsa biz de Bolulu olarak destekleriz”

Güler A. “Fakirlerin kimsesizlerin yanında oluyor. Benim eşim cezaevinde 2 çocuğumla kaldım. Ne zaman kapılarına gitsem beni boş çevirmediler. Her zaman yardımlarını gördüm. Bence olmalı”

Sefa Varol “Bence olsun. Çünkü kısa zamanda çok yol kat etti. Parklar olsun, çevre olsun, çalışıyor hakkediyor. Yapabilir mi denemeden bilemeyiz”

“BU SAATTEN SONRA SİZE OY YAĞAR”

Twitter üzerinden yayımlanan mesajlar ise şu şekilde; “ Bu ülkeyi cesurlar kurtaracak anlaşıldı. Sende bunların başında geliyorsun başkanım geri durma arkandayız.”, “Cumhurbaşkanı adayı olmalı.”, “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı olmalısınız, bu saatten sonra size oy yağar…”, “Başkanım Cumhurbaşkanı adayı ol oy vermezsem namerdim. Sen bu ülkeye gelmiş en cesaretli başkansın. Seni seviyoruz.”

Bunlara benzer daha birçok destek cümleleri ile Tanju Özcan’a sadece Bolu’dan değil tüm Türkiye’den destek geldi. Akıllarda tek soru: Tanju Özcan, Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.