Bolu Ülkü Ocaklarından ‘Hayatımıza Hayat Katan Kadınlar' etkinliği

Ülkü Ocakları Bolu Şubesi 8 Mart dünya Kadınlar gününde farkındalık oluşturmak için ' Hayatımıza Hayat Katan Kadınlar' adlı etkinliği düzenledi. Bu etkinlik çerçevesinde Bolu Ülkü Ocakları, İzzet Baysal caddesi ve pazar yerinde evlerine helal lokma götürmek için mücadele eden kadınları ziyaret ederek karanfil ve siftah parası dağıttı.

Bolu Ülkü Ocaklarından ‘Hayatımıza Hayat Katan Kadınlar' etkinliği

Haber: Semih BAYKAL

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili gerçekleştirdikleri ' Hayatımıza Hayat Katan Kadınlar' adlı etkinlikle ilgili bilgiler veren ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil ilk olarak konuşmasına Peygamber efendimiz Hz Muhammed’in veda hutbesinde kadınlar hakkında söylediği sözlerle başladı. Evcil; “ Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emriyle helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır. Diye bir ses yükseldi arşı aleme veda hutbesinde. Kimdi bu sesin sahibi? Kim olabilirdi ki alemlerin efendisi Hz.Muhammed’ ten başka.  Peki kimdi Kadın? Anne sureti  ile Dünyaya gelmemize vesile olan, kardeş sureti ile hayatımızı kolaylaştıran, eş sureti ile bizlere yoldaş olan,çocuk sureti  ile evimizin neşesi  olan kadın toplumumuzun en yücesidir” dedi.

“ALLAHIN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Evcil açıklamasının devamında ise şunları söyledi; “ Günümüzde sık sık şiddetle,cinayetlerle gündeme gelen Allahın emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur.Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı olarak 8 Mart Dünya Kadınlar gününde farkındalık oluşturmak için düzenlediğimiz ' Hayatımıza Hayat Katan Kadınlar' etkinliğimiz   ile İzzet Baysal caddesi ve pazar yerinde evlerine helal lokma götürmek için mücadele eden kadınlarımızı ziyaret ederek hayır dualarını alıp,karanfil ve siftah parası dağıttık.8 Mart Dünya Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Allah resulünün buyurduğu üzere ; Kadınlar bizlere Allahın Emanetidir,emanete de hıyanet eden bizden değildir”  diye söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124