Bolu Valiliği Kılıçdaroğlu için tedbir aldı

Bolu Valiliği Kılıçdaroğlu için tedbir aldı

Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi tarafından başlatılan “Adalet” yürüyüşü ile alakalı olarak geçiş güzergahında bulunan Bolu’da da alınacak tedbirler Bolu Valiliği tarafından açıklandı.

Haber:  Kasım ŞAHİN

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen “Adalet” yürüyüşle ilgili Bolu Valiliği bir basın açıklaması yaparak Bolu İli sınırları içerisinde alınacak tedbirleri kamuoyuyla paylaştı. Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

“Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 15/06/2017 tarihinde Ankara Güvenpark’ta başlatılarak İstanbul Maltepe’ye kadar devam edeceği açıklanan yürüyüş ile ilgili olarak Bolu İli sınırları dâhilinde aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun bulunmuştur.

1- Yürüyüş sırasında kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik düzeni ve yürüyüşe katılanların güvenliğinin sağlanması esastır. Bu kapsamda alınacak güvenlik ve trafik tedbirlerine yürüyüşü düzenleyen ve katılanların uyması zorunludur.

2- Yürüyüşe katılanların güvenliğinin sağlanması amacıyla etkinliğe sonradan katılanlar güvenlik görevlilerince üst araması yapıldıktan sonra yürüyüş konvoyuna alınacaktır.

3- Yürüyüşe katılanların kolluk görevlilerince tanınması amacıyla katılımcılar tarafından kendilerinin ayırt edilmesini sağlayacak yelek vb. giysiler kullanılacaktır.

4- Yürüyüş, Bolu İli sınırları içerisinde; Ankara-Bolu sınırından Gerede İlçesine kadar D-750 Karayolu, Gerede İlçesinden Bolu-Düzce sınırına kadar D-100 Karayolu güzergâhı kullanılarak yapılacaktır.

5- Yürüyüş sırasında yol kenarında bulunan yaya yolları, banket ya da kaldırımlar kullanılacak, trafikte seyreden araçların geçişine engel olacak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde yola girilmeyecektir.

6- Yürüyüş güzergâhında bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler yapılmayacaktır.

7- Yürüyüşe katılanların can güvenliğinin ve trafik düzeninin temini bakımından yürüyüş her gün hava kararmadan önce sonlandırılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.