Bolu’nun sosyal belediyeciliğe ihtiyacı var

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Halkevi ve Bolu Yardımseverler Derneği’ni Ziyaret Etti   Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkanı Aday Adayı H. Cahit Çıngı, Demokratik Kitle Örgütlerini...

Bolu’nun sosyal belediyeciliğe ihtiyacı var

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Halkevi ve Bolu Yardımseverler Derneği’ni Ziyaret Etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkanı Aday Adayı H. Cahit Çıngı, Demokratik Kitle Örgütlerini ziyaretlerine Halkevleri ve Bolu Yardımseverler Derneği ile devam etti.

Sosyal belediyeciliği Bolu’ya getirmenin gerekliliğine sık sık vurgu yapan Çıngı, aday adaylığı sürecindeki ziyaretlerine Demokratik Kitle Örgütleri ile devam ediyor. Bolu’nun halkla birlikte yönetilmesi için STK’ların görüşlerini ve sorunlarını dinlemek için bu sefer Bolu Yardımseverler Derneği ve Halkevi ile görüşmeler gerçekleştirdi.İlk olarak Bolu Yardımseverler Derneği Başkanı Beysun Türkmen, dernek yönetimi ve üyelerinin bulunduğu kalabalık bir grupla ile görüşen Çıngı ve beraberindekiler, özellikle zengin gösterilen Bolu halkının ciddi ihtiyaçlarının ve maddi sıkıntılarının olduğuna, Belediye’nin ise otel planıyla çevredeki derneklerin gelecekleri için ciddi bir soru işareti oluşturduğuna dair fikir birliğine varıldı. Ziyaret sırasında ayrıca Bolu Yardımseverler Derneği’nin atölyesiyle ilgili bilgiler de alındı. Devamında ise Halkevi ziyareti gerçekleştiren Çıngı’yı yine Halkevi Başkanı Ayhan Şentürk, yönetim kurulu ve Halkevi üyeleri karşıladı. Türkiye’nin AKP döneminde yaşadığı sorunların hepsinin Bolu’da da yaşandığını dile getirilirken sosyal belediyeciliğin önemine de vurgular yapıldı. Bilimsel, halkçı çalışmaların bilgi birikimi ile gerçekleşebileceğini belirten Çıngı, görev alacak kadroların da çok deneyimli ve birikimli olacağını, Bolu’nun da daha bilinçli bir yönetimi hak ettiğini belirtti. Halkın desteğini kazanarak, halkı da yönetime katarak başarı yakalanacağı konusunda hemfikir olan grup, ileriki dönemlerde de Bolu için yoğun çalışmalar gerçekleştirileceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124