Bolu’da 24 saatte 5 deprem oldu

Bolu’da 24 saatte 5 deprem oldu

Son bir hafta içerisinde Bolu il sınırları içinde sıkça yaşanan depremler, yerel halk arasında tedirginliğe neden oluyor. Kandilli Rasathanesi tarafından kaydedilen deprem verileri, il genelinde 6 farklı depremin meydana geldiğini ortaya koydu.

Depremlerin büyüklükleri 1.6 ile 2.4 arasında değişirken, sadece dün meydana gelen deprem sayısı birkaç saat içinde 4 oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, 2-7 Eylül tarihleri arasında Bolu'nun farklı noktalarında 6 deprem kaydedildi. Mengen, Bolu Merkez ve Göynük ilçelerinde yaşanan depremler, son 24 saatteki sık sıklığı ile dikkat çekti.

Detaylı Deprem Kayıtları:

6 Eylül 2023: Mengen Elemen Köyü kırsalında, saat 01:26'da 2.1 büyüklüğünde deprem

7 Eylül 2023: Göynük Himmetoğlu Köyü kırsalında, saat 12:51'de 1.6 büyüklüğünde deprem

7 Eylül 2023: Göynük Bayındır Köyü kırsalında, saat 13:02'de 1.9 büyüklüğünde deprem

7 Eylül 2023: Göynük Sogukçam Köyü kırsalında, saat 13:05'te 2.0 büyüklüğünde deprem

7 Eylül 2023: Bolu Merkez Susuzkınık Köyü kırsalında, saat 15:17'de 2.4 büyüklüğünde deprem

boluda-24-saatte-5-deprem-oldu.jpg

Vatandaşlar Tedirgin: Yetkililer Ne Diyor?

Bolu'da meydana gelen sık depremler, yerel halkı oldukça tedirgin etmiş durumda. Özellikle son 24 saatte artan deprem aktiviteleri, vatandaşlar arasında endişe yaratıyor. Yetkililer, depremlerle ilgili detaylı bir değerlendirme yaparak, vatandaşları bilgilendirmeye ve sakin olmaya çağırıyorlar.

Önlem Alınmalı: Uzmanlar Uyarıyor

Bölgede yaşanan depremler, uzmanlar tarafından da yakından takip ediliyor. Uzmanlar, bölge halkını depreme karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarıyor ve önlemlerin alınmasını öneriyor. Bu haber, Bolu'nun deprem gerçekliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Yerel halkın ve yetkililerin, deprem hazırlıklarını gözden geçirmeleri ve gerekli önlemleri almaları büyük önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.