Bolu'da "Hava Bedava" Temalı Grafik ve İllüstrasyon Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Bolu'da "Hava Bedava" Temalı Grafik ve İllüstrasyon Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Bolu'da, "Hava Bedava" temasıyla düzenlenen grafik ve illüstrasyon sergisi sanatseverlerin ilgisini çekti.

Sergiyi düzenleyen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayşegül Gürdal Pamuklu, eserlerin toplumsal mesajlar içerdiğini vurguladı.

aw041521-02.jpg

Ressam Mehmet Yücetürk Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen sergide, grafik ve illüstrasyon teknikleri kullanılarak hazırlanan 17 eser sergilendi. Sergi, insanların doğaya verdiği zararlar ve yaşamın değerini anlama eksikliği gibi toplumsal temaları işliyor.

aw041521-03.jpg

Sergi hakkında bilgi veren Ayşegül Gürdal Pamuklu, eserlerin üç farklı konseptten oluştuğunu belirtti. Birinci konsept "Sudan Gelenler" olarak adlandırıldı ve bilimsel bir vurgu taşıdı. İkinci konsept "Havadan Gelenler" olarak tanımlandı ve grafik tasarım ve toplumsal mesajlar içerdi. Üçüncü konsept ise "Topraktan Gelenler" olarak adlandırıldı ve Anadolu'da yaşayan kuşların illüstrasyonları ve tipografiyle düzenlemeler içerdi.

aw041521-04.jpg

Pamuklu, "Hava Bedava" temasının iki farklı anlam taşıdığını açıkladı. İlk olarak, şu an için nefes alma eyleminin bedava olduğunu ancak ilerleyen zamanlarda bu durumun değişebileceğini ifade etti. İkinci olarak, insanların yaşamı kolaylaştırmak için doğaya saygı göstermeksizin bedavadan yaşadığını ve bu durumun bir bedeli olduğunu vurguladı.

aw041521-05.jpg

Sergide toplam 17 eser bulunurken, çocuklar için de 3 özel eser hazırlandı. Çocukların sergiyi anlayabilmesi için bu eserler özel olarak aydınlatıldı ve çocuklara uygun bir şekilde tasarlandı. Sergi, sanatseverlerden olumlu geri dönüşler alarak ilgi gördü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum