Bolu'da Kızılay Kan Alma Birimi yer tahsisiyle ilgili Muhsin Kınacı'dan flaş açıklamalar

Bolu'da Kızılay Kan Alma Birimi yer tahsisiyle ilgili Muhsin Kınacı'dan flaş açıklamalar

Bolu'da Kızılay Kan Alma Birimi'nin yer tahsisiyle ilgili ortaya atılan iddialar üzerine, Türk Kızılay Bolu İl Başkanı Muhsin Kınacı önemli açıklamalarda bulundu. Medyada yer alan bazı eksik bilgileri düzelten Kınacı, konuya dair detaylı bilgiler verdi.

Müftülük Ek Hizmet Binası Kan Alma Birimi'ne Ev Sahipliği Yapıyor

Bolu'nun tanınmış ismi ve Türk Kızılay Bolu İl Başkanı Muhsin Kınacı, yazılı bir açıklama yaparak, Kızılay Kan Alma Birimi'nin yerleşim yeri ile ilgili bazı basın organlarında yer alan eksik bilgileri düzeltti. Kınacı, bu binanın daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı'na tahsis edildiğini ve müftülük ek hizmet binası olarak hizmet verdiğini belirtti.

kizilay-bolu-kan-bagisi-1-1675676914.jpg

Vali ve Müftülükten Kan Alma Birimi'ne Destek

Kınacı, açıklamasında, Bolu Valiliği ve Müftülüğün, vatandaşların kan bağışı yapabilmeleri için Kan Alma Birimi'ne yer tahsisi konusunda iyi niyetli yaklaşımlar sergilediğini ifade etti. Bu yaklaşım sayesinde, birim vatandaşların kan bağışı yapabilmesi adına hizmet verebilmektedir.

sitetarim-ve-orman-mudurlugunden-kizilaya-kan-bagisi.jpg

Yeni Yer Arayışları ve Mevcut Yerinde Hizmete Devam Kararı

Kızılay Kan Alma Birimi'nin, müftülük ek hizmet binasında yer bulma sürecinde karşılaştığı zorluklara da değinen Kınacı, hem müftülük hem de Kan Alma Birimi'nin aynı binada hizmet vermekte olduğunu ve bu sebeple yeni bir yer arayışına girildiğini belirtti. Ancak, Valilik tarafından alınan bir kararla, uygun bir mekân bulununcaya kadar kan alma biriminin mevcut yerde hizmetine devam etmesi kararlaştırıldı.

Bu açıklamalarla, Muhsin Kınacı, Bolu'da Kızılay Kan Alma Birimi'nin müftülük ek hizmet binasında hizmetlerine devam edeceğini ve yeni bir yer bulununcaya kadar bu durumun süreceğini dile getirdi. Kınacı'nın açıklamaları, yer tahsisi konusundaki spekülasyonlara son vererek, Kızılay'ın bu önemli hizmetine olan desteği bir kez daha vurgulamış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.