Bolu'da Öğrencilere Ulaşım Kartı Krizi: Saatlerce Beklemek Zorunda Kaldılar!

Bolu'da Öğrencilere Ulaşım Kartı Krizi: Saatlerce Beklemek Zorunda Kaldılar!

Bolu'da BAİBÜ öğrencileri, indirimli ulaşım kartı almak için saatlerce bekledi. Tek işlem merkezinin yetersizliği tepki toplarken, vatandaşlar her yıl yaşanan bu yoğunluğa isyan etti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) kampüsünde yeni akademik yılın başlangıcı, öğrencilere indirimli ulaşım kartı alabilmek adına yaşanan telaşı da beraberinde getirdi. Öğrenciler, Bolu halk otobüslerinde geçerli olan 11 lira tarifeli kart için kilometrelerce kuyrukta beklerken, bu durum tepkilere yol açtı.

Kart Merkezinin yetersizliği eleştirilere yol açtı

Akademik yılın resmi olarak başlaması, Bolu'ya binlerce öğrencinin gelmesiyle sonuçlandı. Ancak Bolu Belediyesi halk otobüslerinde kullanılacak olan 11 liralık öğrenci kartı için tek bir işlem merkezinin belirlenmesi, bu telaşlı dönemde büyük bir aksaklığa neden oldu. Öğrenciler, Aktaş Mahallesi Fakı Cemil Sokak'ta yer alan Bolu Kart İşlem Merkezi önünde uzun saatler geçirmek zorunda kaldı.

ogrencilerin-indirimli-kart-cilesi-3.jpeg

Yoğunluk günlerce sürebilir

Öğrencilere, kart için 100 lira işlem ücreti ödemeleri gerekiyor. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmek için saatlerce beklemek zorunda kalmaları, öğrenciler arasında büyük bir tepkiye neden oldu. Bu yoğunluğun hafta sonuna kadar devam etmesi beklenirken, erken saatlerde başvuruda bulunmaları öğrencilere öneriliyor.

ogrencilerin-indirimli-kart-cilesi-4.jpeg

Her yıl aynı telaş, vatandaşlar tepkili

Bolu'da her yıl başlangıçta yaşanan bu yoğunluk, vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar, "Her yıl aynı sorunla karşılaşıyoruz, maalesef hiçbir konudan ders çıkartamıyoruz" şeklinde duygularını ifade etti.

ogrencilerin-indirimli-kart-cilesi-2.jpegogrencilerin-indirimli-kart-cilesi-1.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.