Bolu’da orman macerası: rahatsızlanan kişi, sedyeyle 1 kilometrelik yolculukla kurtarıldı

Bolu’da orman macerası: rahatsızlanan kişi, sedyeyle 1 kilometrelik yolculukla kurtarıldı

Bolu'da ormanlık alanda rahatsızlanan bir kişi, UMKE ekibinin fedakarlığıyla sedyeyle 1 km taşınarak ambulansa yetiştirildi. İnme tedavisi başladı.

Bolu'nun Doğa İçindeki Kurtuluş Hikayesi

Bolu'nun huzurlu köylerinden Mudurnu ilçesine bağlı Çepni köyü yakınlarında, ormanın derinliklerinde meydana gelen olağanüstü bir kurtarma operasyonu tüm dikkatleri üzerine çekti. Ormanın gizemli atmosferinde rahatsızlanan bir kişi, olağanüstü bir çaba ile sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı.
ormanda-sira-disi-kurtarma-olayi-2.jpg

İhbar Üzerine Hızlı Tepki

Her şey, yerel sakinlerin duyarlılığı ve hızlı tepkisiyle başladı. Ormanın sessizliğinde bir kişinin rahatsızlandığı ihbarı, sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Ancak, zorlu arazi koşulları nedeniyle ambulansla hastaya ulaşmak imkansızdı.

UMKE'den Destek Geldi

Sağlık ekiplerinin yardım çağrısı üzerine, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) göreve çağrıldı. UMKE ekibi, traktör yardımıyla hastanın bulunduğu bölgeye gitmeye çalıştı. Ancak ormanın karmaşık yapısı ve sarp yamaçlar, ilerlemelerini engelledi. UMKE ekibi, kararlılıkla ilerlemek için traktörü geride bırakarak yaya olarak yolculuğa devam etti.

Sedyeyle 1 Kilometrelik Kurtuluş Yolu

Sonunda, UMKE ekibi, rahatsızlanan Y.T'ye (62) ulaştı. İlk müdahalenin hemen ardından, hasta özel bir sedyeye yerleştirildi. Zorlu arazide, sağlık personeli ve UMKE ekibi tarafından yaklaşık 1 kilometre boyunca taşınarak, ambulansa ulaştırıldı. Bu kurtarma operasyonu, insan azminin ve dayanışmanın bir simgesi haline geldi.

Tedavi İçin İzzet Baysal Hastanesine

Hastanın kritik durumu göz önüne alınarak, UMKE ve sağlık personeli tarafından İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hızla nakledildi. Burada, hasta için özel bir inme merkezi oluşturularak tedaviye hemen başlandı.

Bu olağanüstü kurtarma operasyonu, Bolu'nun doğasının sıradışı zorluklarına karşı verilen mücadeleyi simgeliyor. Dayanışma ve fedakarlıkla, yaşam kurtarıcı bir çözüm bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.