Bolu’da termometreler 35’i gösterdi, vatandaşlar ağaç altlarında ferahladı

Bolu’da termometreler 35’i gösterdi, vatandaşlar ağaç altlarında ferahladı

Bolu'da hava sıcaklığı termometrelerde 35 derece olarak ölçüldü, ancak nemle birlikte hissedilen sıcaklık 40 dereceye ulaştı. Aşırı sıcaklarda çocuklar serinlemek için bol miktarda dondurma yedi.

Sıcak havanın etkisi İzzet Baysal Caddesi'nde de hissedildi ve caddenin hareketi büyük ölçüde azaldı. Güneşli ve sıcak bölgeler yerine, vatandaşlar daha serin gölgeli alanları tercih etti. Sıcak hava nedeniyle insanlar daha rahat bir ortam arayışına girdi ve serinlemek için belediye önündeki ve İzzet Baysal Caddesi’ndeki gölgeli bölgelerde dinlendi.

boluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-1-min.jpg

Öğle saatlerinde Güneykaya Pasajı girişindeki dijital termometre, 35 derece sıcaklık gösterirken bu sıcaklık, 40 derece gibi hissedildi. Vatandaşlar, serinlemek ve dinlenmek için İzzet Baysal Caddesi ve Belediye önündeki gölgeli bankları tercih ettiler. Aynı zamanda, sıcaktan bunalan güvercinler de süs havuzlarına girerek serinlemeye çalıştılar.

boluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-2-min.jpg

İzzet Baysal Caddesi, gölgeli ve güneşli olmak üzere iki farklı bölgeye ayrıldı. Kadınlar ve erkekler, gölgedeki banklarda otururken, güneşli alandaki banklar boş kaldı. Küçük çocuklar sıcaktan bunalınca çeşmelerde suyla oynamaya başladı ve eğlenceli anlar yaşadılar. Yetişkinler ise susuzluklarını gidermek için köşkez çeşmelerine gittiler. Sıcak hava, Bolu'da herkesi etkilemeye devam etti ve serinlemek için farklı yöntemler arandı.

boluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-3-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-4-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-5-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-6-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-7-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-8-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-9-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-10-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-11-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-12-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-13-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-14-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-15-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-16-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-17-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-18-min.jpgboluda-hava-sicakligi-vatandaslari-bunaltti-19-min.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.