Bolu'da Yabancı uyruklu küçük kızın yaramazlığı, 9 kişilik ailenin hayatını değiştirdi

PTT Caddesi'nde dramatik anlar yaşandı. 4 yaşındaki yabancı uyruklu R.A.A., PTT merkez binası önünde büyük bir tehlike ile karşı karşıya geldi.

Ne şans ki, bir PTT çalışanı hemen müdahale ederek küçük kızı olası bir kazadan korudu. Bu olay, Bolu Gündem Gazetesi tarafından geniş bir şekilde yansıtılarak halkın bilgilendirilmesi sağlandı.

Bolu İl müdürlüğü olaya kayıtsız kalmadı

Bolu Gündem Gazetesi'nin bu olayı haberleştirmesinden kısa bir süre sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bolu İl Müdürlüğü devreye girdi. Küçük R.A.A.'nın yaşadığı ev, ani bir denetimle ziyaret edildi ve ailenin zorlu yaşam koşulları gözler önüne serildi. Raporlara yansıyan bilgilere göre, 4 yaşındaki R.A.A.'nın babası Ankara'da kanser tedavisi görüyordu, annesi ise başka bir ailenin yanında çalışıyordu ve 7 çocuğunu evde yalnız bırakmak zorunda kalıyordu.

x.jpg

Zorlu yaşam şartlarını ortaya koydu

Bolu İl Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği denetimler, ailenin yaşadığı zorlu yaşam şartlarını belgeledi. Evinde 7 çocuğa sahip olan bu ailede, çocukların yaşları 4 ile 15 arasında değişiyordu ve çocuklardan biri engelli olarak belirlendi.

kucuk-bir-kacma-olayi-drama-donustu-1.jpeg

Devlet Güvencesi Altında Yeni Bir Başlangıç

Bu olayın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bolu İl Müdürlüğü, aileyi destekleme kararı aldı. Ailenin 3 ay süreyle denetim altında tutulacağı, annenin işten ayrılarak çocuklarıyla ilgileneceği, aileye maddi destek sağlanacağı bilgisi paylaşıldı. Bu destekle, 9 kişilik ailenin daha sağlıklı ve güvenceli bir hayata kavuşacağı umuluyor. Bu olay, bir yandan küçük R.A.A.'nın tehlikeli kaçamağını, diğer yandan ise bir ailenin hayatının nasıl olumlu bir şekilde değişebileceğini gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.