Bolu’dan Zonguldak’a transfer oldu

Bolu’dan Zonguldak’a transfer oldu

Bolu İl Jandarma Komutanlığı'nda uzman çavuş olarak görev yaparken istifa eden 34 yaşındaki Mustafa Kavrama, 3'er aylık 2 köpeği ile Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde oluşturulan Arama ve Kurtarma...

Bolu İl Jandarma Komutanlığı'nda uzman çavuş olarak görev yaparken istifa eden 34 yaşındaki Mustafa Kavrama, 3'er aylık 2 köpeği ile Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde oluşturulan Arama ve Kurtarma Köpek Timi'nde iş başı yaptı.

Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde oluşturulan Arama ve Kurtarma Köpek Timi'nde iş başı yapan Mustafa Kavrama, 2 aylık eğitimin ardından 'Afet' ve 'Hayat' adını verdiği köpekleriyle bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerinde görev yapacak.11 yıllık uzman çavuş, evli 1 çocuk babası Mustafa Kavrama, en son Arama ve Kurtarma Köpek Tim Komutanı olarak görev yaptığı Bolu İl Jandarma Komutanlığı'ndan 7 Haziran'da istifa etti. Hemen ardından Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne başvuran Kavrama, burada yeni oluşturulan Arama ve Kurtarma Köpek Timi'nde iş başı yaptı. Mustafa Kavrama'nın kendisine ait malinois cinsi 'Afet' ve 'Hayat' adındaki köpekleri de timde kadrolu olarak işe alındı. Mustafa Kavrama, henüz 3 aylık olan köpeklerini her gün eğitime tabi tutuyor. Kavrama, 2 aylık eğitimin ardından köpekleriyle bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerinde görev yapacak. Mustafa Kavrama, şu anda köpeklere toplu alıştırma, iz takibi gibi eğitimler verdiğini, sonraki aşamalarda temel eğitim, temel itaat ve ileri itaat eğitimi vereceğini söyledi. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, Vali Erdal Ata'nın isteği doğrultusunda bünyelerinde Arama ve Kurtarma Köpek Timi oluşturdukların kaydetti. Güngör, "Köpeklerimiz şu an eğitim aşamasında. Önümüzdeki hafta İzmir Sivil Savunma Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği'nde eğitim faaliyetlerine katılacaklar. Köpeklerimiz, eğitimin ardından bölgemizde görev alacak. Aynı zamanda çevremizdeki illerde de olabilecek olaylarda görev yapabilecekler" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.