“Bolulu nakliyecilerin sorunlarına azami ölçüde eğilmek istiyoruz”

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin Bolu şubesi üyeleri Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen BTSO Başkanı Türker Ateş “Bolu, uluslararası taşımacılıkta marka bir şehir. Sektör, İlimizin köklü sektörlerinden birisi. Onların sorun ve beklentilerine azami ölçüde eğilmek istiyoruz” dedi.

“Bolulu nakliyecilerin sorunlarına  azami ölçüde eğilmek istiyoruz”
 Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) üyesi Bolu firmalarından oluşan bir heyet, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’i ziyaret etti. TSO Başkanı Türker Ateş’in Yardımcısı Mustafa Özkoparan ile birlikte makamında kabul ettiği ziyarete Dernek üyeleri Ömer Gülen, Cemalettin Tut, Engin Ergin, Turgut Türk, İbrahim Türker ve UND İl Temsilcisi Nusret Özarslan katıldı. Ziyarette Oda Başkanlığına ve TOBB Konsey üyeliğine seçilen Türker Ateş’e ve Yönetim Kurulu üyelerine önümüzdeki dönemde başarılar dilendi; ayrıca uluslararası taşımacılık sektörünün mevcut durumu ve sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Aynı zamanda 2010 yılında faaliyetine başlayan Batı Karadeniz Nakliyeciler Derneği’nin faaliyetleri hakkında Dernek Başkanı Ömer Gülen tarafından Türker Ateş’e bilgiler verildi. Hizmet sektörünün gelişimine Oda ve Yönetim olarak önem verdiklerini belirten Türker Ateş, nakliye ve lojistik faaliyetlerinin de hizmet sektörü içindeki en önemli alanlardan birisi olduğunun altını çizerek, Gümrük Müdürlüğü’nün de faaliyete geçecek olmasıyla birlikte sektörün öneminin daha da artacağını kaydetti. Sektör firmalarına, özellikle gümrük yapılanması içinde önemli bir yer tutan antrepo kurmaları önerisinde bulunan Ateş, firmaların beşerli olarak bir araya gelip bu ortak işletmeyi KOSGEB destekli olarak kurabilecekleri, bunun içinde 750 bin TL’ye kadar nakdi destek sağlanabildiği bilgisini verdi. Ateş yanı sıra, uluslararası taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların en önemli gereksinimlerinden olan, mevzuat ve bilgi yönünden donanımlı TIR sürücüsü yetiştirme amaçlı kurslar için ilgili kurumlarla temaslara başladıklarını ve en kısa sürede bu kursun açılacağını söyledi. Ateş, “Uluslararası taşımacılık yapan firmalarımızın rahatı bizler için son derece önemli. Bolu, uluslararası taşımacılıkta marka bir şehir. Sektör, İlimizin köklü sektörlerinden birisi. Onların sorun ve beklentilerine azami ölçüde eğilmek istiyoruz” dedi.

Ziyarette karayolu taşımacılığıyla ilgili yasal düzenlemeler hakkında sektör oyuncularının periyodik bilgilendirilmesi, 2718 Sayılı Kaçakçılık Kanunu çerçevesinde yaşanan firma mağduriyetlerinin giderilmesi, teminat mektupları, İş Kanunu’nda uluslararası taşımacılık firmalarına dezavantaj oluşturan düzenlemelerle ilgili iyileştirici çalışmalarda bulunulması gibi konular da ayrıca ön plana çıkan ve üzerinde görüş alışverişinde bulunulan hususlar oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124