Bolulular geleceklerine sahip çıkacaktır

Bolulular geleceklerine sahip çıkacaktır

MHP Bolu milletvekili adayları çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyorlar. MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı, seçim gezileri dahilinde Bolu’da faaliyet gösteren üç sanayi tesisini ziyaret...

MHP Bolu milletvekili adayları çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyorlar.

MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı, seçim gezileri dahilinde Bolu’da faaliyet gösteren üç sanayi tesisini ziyaret etti. Mola veren işçilerle kısa süreli toplantılar yapan Yapıcı, çalışmalarını anlattı. Kendisini kısaca tanıtan Yapıcı, “ Bu seçimlerde hepinizin bildiği gibi bir yeni iktidar belirleyeceğiz. Sizin belirleyeceğiniz iktidar, sizin geleceğinizi oluşturacak. Dolayısılığıyla bu bir karar anıdır, kader anıdır. Bize göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  geçirdiği geçmiş, seçimlerden çok daha büyük önemi vardır arkadaşlar. Biz MHP olarak tek dilden, tek vatandan, tek bayraktan, Atatürk ilke ve devrimlerinden, Cumhuriyet’ten yana bir tavır alıyoruz. Özellikle gelir dağılımı adaletinden yana tavır alıyoruz. İşçinin, memurun, çiftçinin, emeklinin çektiği sıkıntıları bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Bunun içinde elimizde projeler var. Her gittiğimiz yerde de anlatıyoruz. Bizim hakkımızda da hayırlısı ne ise o olsun. Bolulu hemşerilerimin, Bolulu evlatlarına, kendilerine 18 yıldır dürüstçe hizmet eden, bundan sonrada dürüstçe hizmet etme sözü veren doktorlarına sahip çıkacaklarına inanıyorum. Bize sahip çıkın arkadaşlar. Sahip çıkın ki bundan sonra da size düzgünce hizmet edecek yeni evlatlar çıksın. Bu duygularla kendi geleceğinize sahip çıkacağınıza inanıyorum. Allaha emanet olun. “ dedi. Fabrika sorumlularından faaliyetleri hakkında bilgi alan Yapıcı, müteşebbislerin bu tip yatırımlarının desteklenmesi halinde işverenlerin kazancı yanında işçilerin ve Bolu’nun daha fazla kazanacağını belirtti.

Sorun varsa Hilal Kart’ta var

 MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı ve beraberindeki heyet Sağlık Mahallesine ziyarette bulunarak 12 Haziran Genel  Seçimi ile ilgili vatandaşlara çalışmalarını anlattı, mahallelinin sorunları hakkında bilgiler aldı.Yol üzerinde girdiği bakkal esnafını, büyük marketlere karşı rekabet şansının olmadığını, satışlarındaki düşüşten dolayı ekonomik kriz içerisinde olduklarından bahsetti. Murat Yapıcı, küçük esnafın sorunlarını bildiğini, iktidara geldikleri takdirde yoksulların dağıtılacak HİLAL KART ile sadece ikamet ettikleri mahaldeki esnaftan alışveriş yapabileceklerini, 2 milyon esnafın 15 milyar liralık Hilal Kart pazarından pay alacağını anlattı. Büyük market zincirlerine şehir merkezinde şube açmaları için belli bir büyüklüğe kadar izin verileceğini, aksi takdirde standarda uymayanların yerleşim yeri dışına taşınacaklarını belirtti. Konuşmanın sonunda esnaf “ Bu dayıma da dedim, Murat Abi çıkacak. Yüzde bir milyon.” demesi yapıcı’yı memnun etti. Yapıcı  “ İktidarın geçmişteki borçları ne kadar katladıklarını söylüyoruz, sattıklarını söylüyoruz.  Bunların hesabını sorabilmemiz için ayrıca bize güç verilmesini gerektiğini söylüyoruz. Verdiğiniz destek bizim için bu anlamda çok önemli.” dedi.Yapıcı; 2002 yılında Türkiye'nin 3 bin 500 dolar olan Milli Gelir'in 2011 itibari ile 10 bin doların üstüne çıktığı iddia edenleri kastederek Sağlık Mahalleli vatandaşa gelirinin artıp artmadığını sordu. Vatandaştan olumsuz yanıt alan Yapıcı sözlerine şöyle devam etti. “Tam millet uyanıyor, tüp 12 liradan 65 liraya çıktı diyor vatandaş ama benim maaşım 5 kat artmadı diyor,. Tam anlayacak, iktidar “bak cambaza bak. Bak orada bir cambaz var” diyor. Arkadaşlar cambaza kanmayın, cebinize bakın. Onların şirketlerine bakın. “ Yapıcı’nın sözünü kesen başka bir vatandaş ise “ Kaşıkla yemek veriyorlar, kaşığın sapıyla gözümüzü çıkarıyorlar.“ demesi anlatılan konuyu özetledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.