Boluluların CHP aşkı birilerini korkutuyor

Boluluların CHP aşkı birilerini korkutuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü seçim çalışmalarını İzzet Baysal Caddesi’nde sürdürdü. CHP Bolu Milletvekili adayları Tanju Özcan, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Hakkı Fidan ve çok...

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü seçim çalışmalarını İzzet Baysal Caddesi’nde sürdürdü. CHP Bolu Milletvekili adayları Tanju Özcan, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Hakkı Fidan ve çok sayıda partilinin katıldığı çalışma sırasında vatandaşlar CHP’ye büyük ilgi gösterirken, 12 Haziran’da tam destek sözü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzzet Baysal Caddesi’nde esnafı ziyaret ederek, partilerinin projelerini vatandaşlara anlattı. Bolu halkından büyük ilgi gören CHP’li adaylar, vatandaşların tam desteğini aldı. Birçok vatandaş, 2 dönemdir Bolu’nun hak ettiği şekilde temsil edilememesinden yakınırken, bu seçimde tercihlerinin CHP olacağını açık bir şekilde ifade etti. Boluluların verdiği destekle moral bulan CHP’li adaylar da, Bolu’ya layık, Bolu için çalışan vekiller olacaklarını, yandaş-yoldaş ayrımı yapmadan tüm vatandaşlara hizmet vereceklerinin sözünü verdi.Yoğun katılımın olduğu seçim gezisi sırasında Bolu köylerinden de kendilerine ciddi bir desteğin olduğunu belirten CHP Bolu Milletvekili Adayı Hakkı Fidan, “9 yıllık Akp iktidarında köylümüzün geldiği durum ortada. Dünyanın en pahalı mazotunu kullanıp elde ettiği ürün elinde kalan çiftçimiz artık mevcut iktidara güvenini yitirmiştir. Biz dar gelirlinin, ezilen insanlarımızın yanındayız. Onlar için projeler üretiyoruz. Bize verecekleri destek, Türk çiftçisinin geleceği açısından çok önemli. Sadaka zihniyetini köylümüz sandığa gömecektir. 12 Haziran’da Bolu köylüsünden CHP’ye önemli ölçüde destek bekliyoruz” dedi.

“Modern kölelik anlayışı CHP iktidarı ile sona erecek”

Boluluların kendilerine verdikleri desteğin önemine değinen CHP Bolu Milletvekili Adayı Tanju Özcan ise, bu durumun iktidar partisini hayli tedirgin ettiğini ifade etti. CHP olarak ezilen ve dar gelirlinin yanında olduklarını da sözlerine ekleyen Özcan “Halkımız seçime az bir süre kala iyi düşünüp, iyi karar versin. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak dar gelirli insanımızın, emeklimizin, işçimizin, köylümüzün yanındayız. Bizim projelerimiz de bu insanlarımıza yönelik. Kanal İstanbul gibi, yeni limanlar, ticaret merkezleri gibi zengin kesimi ilgilendiren projeler halkımızın gerçeklerinden çok uzak. 9 yıllık tek başına iktidar olan bir partiyi Bolu olarak geçmiş dönem tam destek vererek denedik. Sonuç ortada. Bolu’nun kaybettiği koca bir 9 yıl var. İşsizlik daha da artmış, binlerce insanımız icralık olmuş, Bolu küçülmüş, dertlere yeni dertler eklenmiş. İnsanlarımız taşeron firmada çalışabilmek için bile iktidar partisinden torpil bulmaya mahkum edilmiş. Yandaşlar zengin edilmiş, halk iyice fakirleşmiş. Biz CHP olarak, bu modern kölelik anlayışını ortadan kaldıracağız. İlk önce buna taşeronlardan başlayacağız. Taşeronda çalışanların tümü CHP iktidarında kadroya geçirilecek. Bu insanlarımızın emeği üzerinden taşeronlar para kazanmayacak. Vatandaşlarımız emeğinin karşılığını alacak, hak ettikleri şekilde yaşayacaklar. Bolu halkı bu projelerimizi iyi anladı. Bunu çalışmalarımızda görebiliyoruz. 12 Haziran’da da bize verecekleri desteğin ülkenin güzel yarınlara yol almasında önemli bir katkısı olacaktır. CHP gelecek Türkiye rahat bir nefes alacak” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.