Bolu’nun gözü ve kulakları onlar

Bolu’nun gözü ve kulakları onlar

İlimizde meydana gelebilecek herhangi bir olayı anında tespit etmek için 24 saat görev başında bulunan 155 Polis İmdat hattında çalışan polis memurları gözleri MOBESE kameralarında, kulakları ise ihbar telefonların da.

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin merkezi İl Emniyet Müdürlüğü ana hizmet binasındaki Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğünde bulunmaktadır. Buradaki merkez; izleme ve kumanda salonu, toplantı odası,  sistem odası bölümlerinden oluşmaktadır. Merkezdeki izleme biriminde kullanıcı eğitimi verilmiş personel 24 saat dönüşümlü olarak kesintisiz görev yapmaktadır.

Şehir merkezinin önemli ana arterlerinde kurulu bulunan MOBESE kamalarını dört gözle takip eden 155 çalışanları aynı zamanda hiç susmayan ihbar telefonlarının başında 24 saat boyunca halkının can ve mal güvenliği için canla başla görev yapıyorlar. Şehir merkezinde görev yan asayiş veya çeşitli suçlara karışan zanlıları kameralardan gözetleyip, en yakın birimi olay yerine sevk eden ve onları yönlendiren 155 Polis İmdat çalışanları aynı zamanda gelen telefon ihbarlarını da anında değerlendirip can ve al kaybını önlemek adını büyük bir görev yapıyorlar.

KOMİK İHBARLAR CAN SIKIYOR

155 Polis İmdat Hattında çalışan polis memurlarının en çok canını komik ve asılsız ihbarlar sıkıyor. Özellikle geceleri aşırı derecede alkol alan ve küçük çocuklar yanlış ve ilginç isteklerde bulunarak 155 hattını meşgul ederek, kanunları çiğnemekte. Yapılan asılsız ihbarlarda 155 çalışanlarını en çok üzen konuların başında geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.