Bolu’nun sırtı yere gelmez

Bolu’nun sırtı yere gelmez

İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin (İGD) yaptığı araştırmaya göre, Bolu Türkiye turizminin en gözde 21 kenti arasında yer aldı. Bu durum Otel pazarına yapılacak yatırımlar bazında Bolu’ya önemli bir avantaj sağlayacak.   Anadolu’nun...

İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin (İGD) yaptığı araştırmaya göre, Bolu Türkiye turizminin en gözde 21 kenti arasında yer aldı. Bu durum Otel pazarına yapılacak yatırımlar bazında Bolu’ya önemli bir avantaj sağlayacak.

 

Anadolu’nun önde gelen 21 şehrinde turizm potansiyeli artacak. Bunu dikkate alan işadamları otel yatırımlarını bu bölgelere kaydırmaya başladı. Yeni yatırımların yüzde 70’i İç Anadolu’ya, 58’i Karadeniz’e, 48’i Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılacak. Türkiye’nin yeni turizm gözdeleri belli oldu. İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin (İGD) yaptığı araştırmaya göre, önümüzdeki yıllarda 21 şehrin turizm potansiyeli artacak.

 

İş hacmi arttı
Otel pazarına yapılacak yatırımlar bazında yeni merkezinin Anadolu olacağını gösteren araştırmaya göre, turizmin yeni gözde şehirleri Ankara, Balıkesir, Aydın, Denizli, Nevşehir, Bursa, Çanakkale, Afyon, Diyarbakır, Mersin, Trabzon, Konya, Erzurum, Adana, Gaziantep, Bolu, Van, Kocaeli, Hatay, Eskişehir ve Kayseri olarak sıralanıyor. Konaklama fiyatları Kocaeli, Bursa ve Erzurum’da daha yüksek seviyelerde bulunuyor. İGD kurucularından Celal Erdoğdu, Hazine Müsteşarlığı’nın 2009 yılı sonrasına ait turizm yatırım teşvik belgelerinin bölgesel olarak dağılımına göre, Antalya ve Muğla’nın uzun yıllardır elinde tuttuğu otel pazarının Anadolu’ya kaymaya başladığını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre de Türkiye’de 2 bin 900 adet belgeli konaklama tesisi olduğunu anlatan Erdoğdu, 800’den fazla konaklama tesisinin de yatırım aşamasında olduğunu hatırlattı. Erdoğdu “Bu yatırımların yüzde 70’i İç Anadolu’ya, 58’i Karadeniz’e, 48’i Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılacak. Önümüzdeki dönemde hizmete girecek turistik konaklama tesislerinin yarısından fazlası Anadolu’nun iç bölgelerindeki illerde. Bu eğilimin artmasında ve gelişmesinde Anadolu illerinde gelişen iş hacmi, hizmete giren havaalanları ve havayolu şirketlerinin seferlerinin artması etkili oldu” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.