“Bu cinayeti ben işlemedim”

Hunharca işlenen bir cinayete kurban giden İşadamı Naci Keskin’in katil zanlısı olarak Adliye’ye çıkarılan 23 yaşındaki Hakan Y., ifadesinde cinayetle kendisinin hiçbir alakası olmadığını tekrarladı. Cinayetle ilgili toplanan bütün deliller, olayın faili olarak Hakan Y.’ı göstermesine karşın ifadesinde; “Ben hayatımda tavuk bile kesmedim” diyerek suçu kabul etmedi.

“Bu cinayeti ben işlemedim”
  Hunharca işlenen bir cinayete kurban giden İşadamı Naci Keskin’in katil zanlısı olarak Adliye’ye çıkarılan 23 yaşındaki şüpheli Hakan Y.’ın delillere rağmen, suçu kabul etmemesi, kamuoyunda cinayetle ilgili çok çeşitli dedikodular üretilmesine neden oluyor.Cinayet mahalli ve Naci Keskin’in aracından elde edilen deliller, cinayetin tek şüphelisi olarak gösterilen Hakan Y., Polise ve Savcıya verdiği ifadesinde kesinlikle cinayeti kendisinin işlemediğini söyleyerek, bu yöndeki suçlamaları kabul etmedi.  

       

       

“Naci Keskin’i ben öldürmedim”
       

 Cinayetin işlendiği gece bölgede dolaşan 16 plakalı Wolswagen Passat marka bir araçtan söz eden Hakan Y., arkadaşından aldığı otomobil içinde gezerek bira içtiğini, gece yarısı 01,45 sıralarında Balcı Camii’nin oradan geçtiği sırada şüpheli aracı tekrar gördüğünü söyledi. Bu kişileri takip ettiğini söyleyen Hakan Y., Naci Keskin’in evinin önünden geçtiği sırada köpeğin havladığını, bu sırada 16 plakalı araçta bulunan kişilerin aracın dışında kendisine küfür edip, darp ederek bıçakla yaraladıklarını ve daha sonra Naci Keskin’in aracına kendisini tehdit ederek zorla bindirdiklerini söyledi. Bu kişilerin Naci Keskin’in aracını çaldıklarını sandıklarını söyleyen Hakan Y. “Naci Keskin’i ben öldürmedim. Silahı arabadan aldım. Zincirinde ona ait olduğunu bilmiyordum” dedi.


    “Polislere arabanın yerini söyledim”

  Silah kullanmasını bilmediğini söyleyen Hakan Y. askerliğini de çürük olarak yaptığını belirterek; “Ben o gece Naci Keskin’in öldürüldüğünü görmedim. Beni tehdit ettikleri için kimseye bir şey söyleyemedim. O gün biraz alkollüydüm. Naci Keskin’e ait jipi adamlarla birlikte Piroğlu köyü yakınlarında orman içine bıraktıktan sonra, Piroğlu Köyü’ndeki evimize giderek yattım uyudum. Adamlarda yürüyerek Mudurnu Yolu’na indiler sanıyorum. Silahı ve zinciri de dokunup parmak izi bıraktığım için aldım ve sakladım. Polislere arabanın yerini söyledim” dedi. 
      

“Ben insan öldüremem”


        Hakan Y. ifadesinin sonunda, Naci Keskin’i öldürmediğini, öldürmeye teşvik edilmediğini, bıçağının olmadığını ve hiç bıçak taşımadığını belirterek; “Ben 15 yaşında iken tavuk kes dediler. Onu bile kesemedim. İnsan öldüremem” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124