Bu uygulama çok şık oldu

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Bolu’da ilk defa yaptıkları uygulama ile vatandaşların büyük ilgisini çekti. Kavşaklarda yaya geçişi hakkı olmasına rağmen bu hakkı yayaların elinden alan ve kural tanımayan sürücülere trafik cezası yağdı. Bazı sürücüler ile yayalar yapılan uygulamanın çok şık olduğunu ve yayaların da unutulmamasının güzel olduğunu vurguladılar.

 Bu uygulama çok şık oldu

Haber: Kasım ŞAHİN

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğün de görev yapan yaz kış sıcak soğuk demeden gece gündüz halkan can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görev başında olan trafik polisleri bir ilke daha imza atarak büyük bir başarı gösterdiler. Özellikle Valilik kavşağındaki dönel kavşaktan Adliye binası üzerinden İzzet Baysal Caddesi’ne yaya geçidinden geçmek isteyen vatandaşlar bu güne kadar bazı sürücüler tarafından mağdur ediliyordu. Yapılan uygulama ile yaya geçidinin bulunduğu bölgedeki uyarıcı yazıya rağmen kuralları ihlal eden hatalı sürücüler yapılan uygulamayla 172’şer TL para cezası ile cezalandırıldılar.

Bu güne kadar ilimizde yayalara yönelik hiçbir uygulama yapılmazken Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yayaları düşünerek ilk kez yaptıkları uygulamayla büyük taktir kazandılar. Adliye binasından İzzet Baysal Caddesi’ne geçmek isteyen ve uyarıcı levha olmasına rağmen yayaları hiçe sayan sürücüler para cezası ile cezalandırılırken görevli trafik polisleri ve uyarıcı tabelaya rağmen yaya geçidinin ortasında bulunan yayaların üzerine araçlarını süren sürücülerin plakaları tek tek belirlenip ileride bekleyen ekiplere bildirildiler. İlk defa böyle bir uygulamayla karşılaşan ve 172 TL ceza yiyen sürücüler şok olurken ir çok vatandaş ise yapılan uygulamadan dolayı görevli trafik polislerine teşekkür ettiler. Ayrıca yayaların hakkını gasp edip üzerlerine araba sürerek geçiş yapmalarını engelleyen sürücüler MOBES kameralarıyla da kayıt altına alındılar. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri uygulamaların gün boyu ve özellikle okulların açıldığı zaman daha da arttırılarak süreceğini dile getirdiler. Yapılan çalışmalar esnasında aşırı gürültü çıkartan abart egzoz kullanan, kasksız ve sigortasız motosikletlere de el konulurken yayalara yol vermeyen 7 araç sürücüsüne de toplam Bin 204 TL ceza kesildi. Görevli trafik polisleri uygulama esnasında araç yoğunluğu nedeniyle yaya geçidinden geçemeyen yaşlı bir kadına yardımda bulundular. Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
iyi olmuş
iyi olmuş - 7 yıl Önce

gerçekten iyi olmuş. karşıdan karşıya geçmek bir hayli zordu. durmuyorlar birde hiç arabalar o bölgeden.

sinan karayol
sinan karayol - 7 yıl Önce

saçma bence. çok önemsiyorsanız ışık koyun. en kalabalık alanda böyle uygulama olmaz. bence göstermelik. bakalım bugün yapılacak mı. ogün ceza yiyenlerin suçu ne. işık koyun ışık.

kime ne
kime ne - 7 yıl Önce

saçma sapan işler bde orda polıs durmuş pozz veriyo pirim doldurcakk ya bnde yol vermedım o gun yedım ceza yıne vermem yıne vermem arkadan gelen araç gelip vurunca sanki aynasızlarr verıo araba yapılma parasını 172 772 yazın yıne vermem bu care deıll boşş işlerle ugraşmayınn..

H.Seçkin ERMİŞ
H.Seçkin ERMİŞ - 7 yıl Önce

yaya geçidi şeritleri çoğu yerde silik durumda olduğundan sürücüler tarafından geç farkediliyor. elden geçirilmesi gerekli.

Balkan
Balkan - 7 yıl Önce

umarım göstermelik değildir. ülkemizde her yıl on binlerce yayaya çarpma kazası oluyor. eds sistemi lazım her yaya geçidine.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124