Bunu adı kazık değil de nedir?

Gerede Belediyesi Zabıta Ekiplerinin ilçedeki ekmek fırınları denetlemesi sırasında ortaya ilginç rakamlar çıktı. Yapılan denetlemede Bolu’da 2 lira’dan satılan 400 gram pide’nin Gerede’de 1.5 TL´ye satıldığı belirlendi. Gerede’liler “Gerede belediyesine gösterdikleri hassasiyet için ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştular.400 gram pidenin Bolu’da niye 50 kuruş fazladan satıldığı ise merak konusu oldu.

Bunu adı kazık  değil de nedir?
 Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri ilçedeki ekmek fırınları denetlendi. Ekiplerin denetimleri sırasında Bolu´da 400 gram pide’nin 2 TL´ye satıldığını söyleyen vatandaşlar “ Gerede´de 400 gram pide 1.5 TL´ye satılıyor. Gerede belediyesine gösterdikleri hassasiyet için ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştular.

Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından ilçedeki ekmek fırınları denetlendi. Denetimler sırasında genel temizliği ve ekmeklerin gramajlarını kontrol eden Zabıta ekipleri aynı zamanda iş yeri ruhsatlarının kontrolünü yaptılar. Yapılan kontrollerde uygunsuz herhangi bir durumla karşılaşılmazken, çevre İlçelere göre en ucuz pidenin de Gerede de tüketildiği öğrenildi. Ekmek fırını sahipleri ve çalışanlarına, genel temizlik ve hijyen kurallarına uydukları ve gramajların olması gerekenden daha fazla olduğu için teşekkür edildi. Yapılan denetimler ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın; “Ramazan ayına girdiğimiz günden itibaren periyodik fırın denetimlerimiz devam ediyor. Özellikle pidenin gramajı ve hijyen üzerinde duruyoruz. Ramazana girmeden önce Ticaret ve Sanayi odamız fiyatları belirledi ve fırınlara tebliğ ettik. Söz konusu kurala bu güne kadar yaptığımız denetimlerde uyulduğunu memnuniyetle gördük. Bütün fırıncılarımıza Gerede Halkı adına teşekkür ediyorum" dedi. Ankara ve İstanbul´da 300 gram pide 1.5 TL´ye, Bolu´da 400 gram pide 2 TL´ye Gerede´de ise 400 gram pide 1.5 TL´ye satılıyor. Konuyla ilgili vatandaşlar gösterilen hassasiyetten ötürü Ticaret ve Sanayi Odası ile Gerede Belediyesi´ne teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 22:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asii Cocukk
Asii Cocukk - 8 yıl Önce

demekki bolulu esnaflar kazıkcı: )

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124