Burası ana baba günü

Sade vatandaş 10 hafta sonudur evine kapanıp koronavirüs mücadelesinde üzerine düşen görevi yerine getirirken, ultra zengin asıl vatandaşlar ise binlerce liralık otel rezervasyonlarıyla gününü gün ediyor.

Burası ana baba günü

Haber: Ceylan Beykoz

İki aydan fazla bir süredir hafta sonu 56 saatlik kısıtlama uygulanılıyor. 10 haftadır uygulanan kısıtlamalar bir yanda dururken, ultra lüks tatil otellerinde varlıklı vatandaşlar gününü gün etmeye devam ediyor. İlimizin ultra lüks tatil beldesi Kartalkaya Kayak Merkezide yarıyıl tatilinin son günlerinde de kayak severleri ağırlıyor. Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde, yarıyıl tatilinin son günlerinde ziyaretçiler yoğunluk yaşanıyor. Köroğlu Dağları'nın zirvesindeki kayak merkezinde bulunan 2 binden fazla yatak kapasitesine sahip 5 otel, yarıyıl tatilinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hizmet veriyor. Günübirlik ya da konaklamak için merkeze gelenler, uzunluğu 70 kilometreyi bulan pistlerde vakit geçirme imkanı buldu. Kar kalınlığının yaklaşık 1 metre olduğu pistlerde kayak ve snowboard yapan ziyaretçiler, yarıyıl tatilinin son günlerini eğlenerek geçiriyor.

DOLULUK ORANI % 70

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde sömestr tatili yoğunluğu devam ederken, otellerdeki doluluk oranı yüzde 70 seviyelerine ulaştı.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve kayak sezonunda yerli ve yabancı binlerce turistin tatil için geldiği Kartalkaya Kayak Merkezi’nde dün etkili olan yoğun kar yağışıyla birlikte kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı. Kent merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi hafta sonu yasaklarının kaldırılmasıyla birlikte sömestr tatilinde tatilcilerin ilgi odağı oldu. Hava şartlarının da kayak yapmak için uygun olduğu Kartalkaya Kayak Merkezi’nde tatilciler keyifli anlar yaşadılar.

SEZON NİSAN’A UZAYACAK

Kayak merkezine talebin iyi olduğunu ve pandemi kurallarına dikkat edildiğini belirten otel müdürü Emir Aras, “Yoğunluk yüzde 70 oranında. Zaten yüzde 70’i aşmıyoruz. Çünkü sosyal mesafeleri buna göre planladık. Yemek saatlerini uzattık. Lobideki alanları seyrettik. O yüzden yüzde 70’in üzerine geçmiyoruz. Talep var ama yer yok. Hiçbir etkinlik yok. Hafta sonları müzik yasak. Hafta içi saat 22.00’den sonra banttan bile müzik yasak. Tek etkinliğimiz kayak. Ara tatildeki talep iyi, hatta Mart’a kadar iyi. Havalar çok soğuk ve karlı gidiyor. İnşallah Mart’ın sonuna Nisan’ın ilk 2 haftasına kadar sezonu kaydırabiliriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124