Buz sarkıtlarına dikkat!

Kar ve ardından gelen soğuktan dolayı çatılarda oluşan buz sarkıtları tehlike saçıyor.

Buz sarkıtlarına dikkat!

Haber: Erdal Tanrıverdi

Bölgemizde son günlerde yağan karın ardından hava sıcaklığında ciddi düzeyde düşme meydana geldi.  Hava sıcaklığının -30'lara kadar düşmesiyle birlikte çatılarda kar birikti ve buz sarkıtları ortaya çıkmaya başladı.

Çatılarda biriken kar ve buz sarkıtları cadde ve sokakları kullanan vatandaşlar için büyük risk oluşturuyor. Saçakların altından geçen vatandaşlar ne zaman düşeceği belli olmayan buz sarkıtlarına karşı dikkatli olması uyarılarılar yapan Yetkililer; Vatandaşlar yürürken çatılardan sarkan kar ve buz sarkıtları dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

Uzmanlar kış aylarında çatılardan sarkan buz sarkıtlarından dolayı üzücü kazalar ve maddi kayıplar yaşanmaması için doğru malzeme kullanılması gerektiğine dikkat çekerek, çatıların kar temizliğinin planlı olması, çok kar yağışı alan bölgelerde çatı eğiminin artırılması gerektiğine de vurgu yaptılar.

İtfaiye ekipleri görevde

Bolu Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışının ardından soğuk hava nedeniyle oluşan buz sarkıtlarını temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Kent genelinde karla mücadelesini koordineli olarak yürüten Bolu Belediyesi, yaya ve sürücüler için tehlike oluşturun buz sarkıtlarını da titizlikle temizliyor. Bolu Belediyesi itfaiye ekipleri özellikle köprü altları ve tünellerde kar sularının donmasıyla oluşan buz sarkıtlarını temizleyerek, can güvenliğini sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124