Çanakkale, Mengen'e konuk oldu

Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Çanakkale konferansına katılan Başkan Turhan Bulut şiirler ve şarkılar eşliğinde anlatılan Çanakkale Destanı konferansında duygu dolu anlar yaşadı.

Çanakkale, Mengen'e konuk oldu

Haber: S. Özge YÜCEL

Mengen Belediyesi Başkanı Turhan Bulut son Çanakkale Gazisi Merhum Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu emekli öğretmen, araştırmacı ve Dünya Barış Elçisi Turgut Kaçmaz’ın konuşmacı olarak katkı sağladığı ‘’Çanakkale Geçilmez’’ konferansına katıldı. Mengen belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen ‘’Çanakkale Geçilmez’’ adlı konferans, fotoğraf ve materyal sergisine vatandaşın ilgisi de yoğun oldu. Fotoğraflar, şiirler ve şarkılar eşliğinde gerçekleşen konferansta babasının üniforması ve çarıklarıyla onun dilinden Çanakkale’yi anlatan Turgut Kaçmaz, tüm öğrencilere ve katılımcılara duygu yüklü anlar yaşatarak kendisine bu fırsatı veren Belediye Başkanı Turhan Bulut’a teşekkürlerini sundu.

Kendisi gibi Başkan Bulut'unda Atatürk aşığı olduğunu belirten Kaçmaz, Başkana Atatürk maskı hediye etti. Belediye Başkanı Turhan Bulut ise yaptığı konuşmada Çanakkale zaferinin önemini vurguladı. Turgut Kaçmaz’ın elini öpen Bulut teşekkürlerini sunarak günün anısına bir plaket takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124