Canip Baysal İlkokulu bir ilke imza attı

Canip Baysal İlkokulu bir ilke imza attı

Bolu’da ilk defa gerçekleştirilen Harezmi Eğitim Modeli uygulamasını yapan Canip Baysal İlkokulu, Harezmi Eğitim Modeli Uygulama Bahçesi’nin açılışını İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı,...

İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Hasan Arslan, Ercan Çetin, Kadir Aydın’ın ve diğer kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Harezmi Eğitim Modeli, disiplinler arası yaklaşımı yeniden yorumlayarak farklı disiplinlerin eş değerde yer aldığı, iş birliğini benimseyen, fen ve bilgisayar bilimini, sosyal bilim dalları ile bütünleştiren; bilgi işlevsel düşünme becerilerinin hayata adapte edildiği, programlama ve öğretim araçlarının etkin kullanıldığı, robotik ve oyun tasarımı ile eğlenerek üreten, kendini sürekli güncelleyen disiplinler arası bir eğitim modelidir.

anyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-6.jpg

Bolu’da ilk defa Canip Baysal İlkokulu’nda uygulanmaya başlanan projede görevli 6 öğretmen ve 18 öğrenci, çevreye duyarlı olma ve geri dönüşümün önemi ile ilgili çalışmalarıyla farkındalık yaratmayı amaçladılar. Kağıt geri dönüşüm malzemeleriyle tohum topları hazırladılar. Hazırlanan tohum toplarını toprakla buluşturdular. Toprağın verimini de arttırmayı amaçlayan öğrenciler evlerinde çıkan besin atıklarıyla Bokashi Kompostu hazırladılar. Böylece doğal gübre elde ettiler. Toprağın sulanması için Geri Dönüşüm Yağmur Suyu Biriktirme Kuyusu yaptılar. Cam, plastik, kağıt, metal ve organik besin atıklarını kullanarak muhteşem eserler ortaya koydular.

anyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-7.jpg

Projeden sorumlu öğretmenlerin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı’ya proje hakkında bilgilendirme yapmalarının ardından Harezmi Eğitim Modeli Uygulama Bahçesi gezildi. Proje kapsamında elde edilen ürünler büyük beğeni toplarken, Canip Baysal İlkokulu’nda gelenek haline getirilen “Küçük Eller Büyük İşler” tasarım yarışması sergisi ve Bilim Şenliği deney sunumları ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılandı.

anyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-2.jpganyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-1.jpganyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-10.jpganyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-11.jpganyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-4.jpganyconv-com-canip-baysal-ilkokulu-bir-ilke-imza-atti-4-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.