Çavdar’ın yerine Serçe Seçildi

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları sona erdi. Hafta boyunca gerçekleşen toplantıların son oturumunda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna üye seçimi yapıldıktan sonra 7 madde görüşülerek karara bağlandı.

Çavdar’ın yerine Serçe Seçildi
İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının sonuncusunu dün gerçekleştirdi. Toplantı da 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Ayrıca İlhan Serçe, Meclis üyelerinin tamamının oyuyla İmar ve Bayındırlık Komisyonuna seçildi. Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta boyunca süren İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları sona erdi. Hafta boyunca önemli kararların alındığı meclisin son oturumunda ilk olarak İmar ve Bayındırlık Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Meclis üyelerinin tamamının oyu ile İlhan Serçe Komisyonun yeni üyesi oldu. 

Esentepe’de Hisse Oranı Artırıldı
Toplantıda, İl Özel İdaresinin %80 hisse oranında ortağı bulunduğu Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği uhdesinde bulunan taşınmazın mülk sahibi Gerede Belediyesinin 20 yıllık irtifak hakkı süresi sona erdiğinden yeniden irtifak hakkı verebilmesi için Gerede Belediyesinin hisse oranının artırılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar da görüşüldü. Her iki raporda kabul edilirken, Göynük ilçesi, Çubuk köyü hudutlarında Nebi Köyü mevkiindeki Yokuşçuk dibi membaından akan Q=1.00 lt.sn.’lik su kaynağının Q=0.75 lt.sn.’lik kısmının kira süresinin 25 yıl uzatılması kararlaştırıldı. 

GÜNDEMDE GÖYNÜK VE MUDURNU VARDI

Göynük ilçesi, Karacalar Köyü hudutlarında tapunun 174 ada, 2 ve 3 parsel noda kayıtlı taşınmazlar için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı uygulama imar planının onanması talebi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildiği toplantıda İl Özel İdaresinden 5. Derecelik 1 adet şef kadrosu ihdas edilmesi ile kadro ihdas cetvelinin onaylanması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor ve 2016 yılı İl Özel İdaresi bütçesinin İl Emniyet Müdürlüğü kısmında bölümler arası aktarma yapılması ile toplam ödenek dahilinde sepetli taşıt satın alınması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon rapor oy birliği ile kabul edildi.  Mudurnu ilçesinde bulunan iş makinelerinin naklinde, mıcır ve malzeme çekiminde kullanılmak üzere ihtiyaç olan bir adet treyler ve damperli kasa alımı için 2016 yılı İl Özel İdaresi bütçesinin Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü köye yönelik hizmetler bölümünden Destek Hizmetleri Müdürlüğü mamul mal alımları bölümüne 360 bin TL. ödenek aktarılmasının uygun olduğu belirtilen Plan ve Bütçe Komisyonu raporu da toplantıda oy birliği ile kabul edildi. Toplantı, Mart Ayı İl Genel Meclisi toplantılarının 07 Mart Pazartesi günü başlamasının kararlaştırılmasıyla sona erdi. HABER MERKEZİ 


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124