Çeşmelerden Karadere suları akacak.

Karadere sularının çeşmelerden akması için artık sona yaklaşıldı. Proje konusunda sorunlar tek tek giderildi.

Çeşmelerden Karadere suları akacak.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ‘Benim için en önemli proje’ dediği Karadere Sularının Bolu’ya bağlanması projesinde sona gelindi. Memba suyu kalitesinde olan suların Bolu’ya çekilmesi ve Bolu halkının çeşmelerinden akması için gerekli olan tünelin ihalesi gerçekleşti.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın, yerel seçim döneminde Bolu halkına söz verdiği ve ‘Benim için en önemli proje’ dediği Karadere Sularının Bolu’ya bağlanması projesinde sona gelindi. Heyecan veren projenin gerçekleşmesi için yapılacak olan tünelin ihalesi büyük bir katılımla gerçekleşti. Yaklaşık maliyeti 30 milyon 791 bin 882 TL olan dev projenin Bolu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen ihalesine toplam 20 firma katıldı.

İhalede en düşük 2 teklifi, 15 milyon 855 bin 734 TL ile İmaj Demiryolu Ray Sistemleri San. Tic. A.Ş. ve 18 milyon 565 915 TL ile Hitit Madencilik San. Tic. Ltd. Şti verirken, en yüksek teklifi de 36 milyon 999 bin 997 TL ile Öztaş İnşaat A.Ş verdi.

İhale komisyonunun değerlendirmesinin ardından verilecek karar doğrultusunda ihaleyi alan firma sözleşme imzalandıktan beş (5) gün içerisinde işe başlayacak. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124