Çetinkaya’dan Batılı benzetmesi

Bolu'da bu yıl 2. düzenlenen Uluslararası Köroğlu festivali ile ilgi basın mensuplarına açıklama yapan Saadet partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya; " Bolumuz da bir Köroğlu festivali yapıldı. Buna canı gönülden katılıyoruz. Fakat festivalin bazı bölümlerinin batı dünyasında yapılan karnavalları andırması, Bolu toplumunun manevi ve ahlâki yönden olumsuz olarak etkilenmesinden endişe ediyoruz" dedi.

Çetinkaya’dan Batılı benzetmesi

Festivalin bazı bölümlerinin batı dünyasında yapılan karnavallara benzemesinin Bolu toplumunun manevi ve Ahlaki yönden olumsuz olarak etkilemesinden endişe duyduklarını ifade eden Çetinkaya; " Bir yöreye ait olan tarihi şahsiyetler için anma günlerinin de toplum için önemli günlerden olduğuna  inanıyoruz. Şayet bu anma programlarının toplumun ahlâki ve manevi değerlerine uygun olarak düzenlenirse olumlu katkı  sağlayacağı muhakkaktır. Aksi takdirde toplumdaki ahlaki yapının bozulmasına sebep olur. Fakat yapılan festivalin bazı bölümlerinin batı dünyasında yapılan karnavalları andırması, Bolu toplumunun manevi ve ahlâki yönden olumsuz olarak etkilenmesinden endişe ediyoruz" diye ifade etti.

" BU ENDİŞEMİZİ HAKLI KILAN SEBEPLER VAR"

Bolu toplumunun manevi ve ahlâki yönden olumsuz olarak etkilenmesinden duydukları endişenin haklı sebepleri olduğunu söyleyen Çetinkaya; "         Bu endişemizi haklı kılan sebep ise sayın Alaaddin Yılmazın İzzet Baysal caddesi ve CAFE uygulamalarıdır. Zira Alaaddin Yılmaz bu caddedeki  değişikliği batı dünyasında gördüğü Paris teki ŞANZELİZE  yi örnek alması, manevi ve ahlaki değerler açısından, işe yanlış başlamasına neden olmuştur. Zira bizim kültürümüzde yer alan temel esas; insanların gelip geçtiği yol güzergahlarında oturulmamasıdır. Bu temel esas kötü niyetli kişilerin bakışları ile iffet sahibi kadın ve kızlarımızın incitilmesini önlemek içindir. Maalesef bu caddede bu tür olumsuzlukların yaşandığına şahit oluyoruz. Korkumuz bunun giderek çoğalmasıdır. Hiç olmazsa cadde üzerindeki oturakların kaldırılmasını tavsiye ediyoruz. Yine sayın Alaaddin Yılmaz'ın dolu olması ile övündüğü CAFE uygulaması da toplumun manevi geleceği açısından endişe vermektedir. Özellikle Üniversite gençliğimizin mecburen takılmak zorunda kaldığı bu mekanlar, bizim tarih boyu  taşıdığımız manevi ve ahlâki değerlerimize olumsuz katkı yapmaya sebep olacağından endişe ediyoruz. Söylemlerinde dindar bir nesil hedefleyen AKP ye gönülden katılıyoruz, destekliyoruz. Fakat bu tür uygulamalarla dindar bir neslin yetişmeyeceğini, aksine ileride çok büyük bir ahlâki ve manevi çöküntünün yaşanacağını haber veriyoruz" diye söyledi. 

" ÖNCE AHLÂK VE MANEVİYAT"

Zira tek çarenin önce ahlak ve maneviyat olduğunu söyleyen Çetinkaya; " Bizim benimsediğimiz  MİLLİ GÖRÜŞ anlayışının ilk ve en önemli prensibi önce ahlak ve maneviyat prensibidir. Milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet partisi ise  bu bayrağı azim ve kararlılıkla kıyamete kadar dalgalandıracaktır. Zira tek çare önce ahlak ve maneviyattır. Tek çare Saadet partisidir" dedi.

" TESKERE' YE RED OYU VERİN"

Bugün TBMM' de oylanacak teskereyle ilgili Bolu Milletvekillerine seslenen Çetinkaya; " Öte yandan yarın mecliste teskere oylanacak. Buradan Bolu milletvekillerine özellikle AKP Milletvekillerine sesleniyoruz. Kesinlikle bu teskere'ye red oyu verin. Çünkü batı ve ABD , IŞİD i bahane ederek Ortadoğu'yu işgal etmek istiyor. Batı ve ABD  nereye girdi ise  kan ve gözyaşı getirmiştir. IŞİD bir bataklıktır. IŞİD ABD'nin bir planıdır. Niyetleri bu IŞİD bataklığına Türkiye' yi sokmaktır. Çare İslam Birliğidir. Çare Saadet partisidir" diye belirtti.

" ZAMLARI DERHAL GERİ ALIN"

Son günlerde elektrik ve doğalgaza yapılan yüzde 9'luk zamma tepki gösteren Çetinkaya; " Diğer taraftan Hükümetten Bayram müjdesi bekleyen özellikle dar gelirlilerin doğal gaz ve elektriğe yapılan %9 zam karşısında bayram sevinçleri adeta hüzne dönüşmüştür. Bu zamları derhal geri alın. Yine diyoruz ki fakir ve dar gelirlinin imdadına yine Milli Görüş yetişecektir. Tekrar ediyoruz tek çare Milli Görüş, tek çare Saadet partisidir" dedi. Son olarak Çetinkaya, İslam aleminin ve Bolu halkının kurban bayramını kutladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124