CHP Silivri’de, Kara Partide...##hb_manset.gif

Ergenekon davasında savcı mütalaa sunmadı. Savcı ayrıca mahkemeden 'TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun raporunun istenilmesini talep etti. CHP’nin kurumsal bazda destek verdiği Silivri’deki duruşmalara Fügen Kara yönetimindeki...

CHP Silivri’de, Kara Partide...##hb_manset.gif

Ergenekon davasında savcı mütalaa sunmadı. Savcı ayrıca mahkemeden 'TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun raporunun istenilmesini talep etti. CHP’nin kurumsal bazda destek verdiği Silivri’deki duruşmalara Fügen Kara yönetimindeki CHP Bolu il örgütünden hiçbir katılımın olmaması dikkat çekti.

 

 

Tüm Türkiye’nin kilitlendiği Ergenekon davasını izlemek için 32 CHP Milletvekili Silivri’ye gitti. Bolu’dan Belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı, Belediye meclis üyesi Erhan Beykoz gibi isimlerin yanı sıra ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz, Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu şubesi üyeleri ve İşçi Partisi Bolu il örgütü üyeleri Silivri’ye giderek yargılananlara destek verdi. CHP’nin kurumsal bazda destek verdiği Silivri’deki duruşmalara Fügen Kara yönetimindeki CHP Bolu il örgütünden hiçbir katılımın olmaması dikkat çekti. CHP Bolu Merkez ilçe başkanı Faruk İyigün rahatsız olduğu için duruşmalara gidemezken. CHP Bolu İl başkanı Fügen Kara ise partide bütün gün oturmayı tercih etti. CHP Milletvekilleri Umut Oran, Tanju Özcan, Emine Ülker Tarhan, İlhan Cihaner, Süheyl Batum, Mahmut Tanal, İsa Gök’ün de aralarında bulunduğu 32 milletvekili duruşmaya izleyici olarak katıldı.

Oran güne damgasını vurdu

CHP Genel başkan yardımcısı Umut Oran güne damgasını vuran isim oldu. Gerek Twitter’dan paylaştığı fotoğraf ve gün boyunca Twitter üzerinden yaptığı yorumlarıyla öne çıkan isim olan Oran,” Akp halktan korkuyor. Halkın sokaklarda meydanlarda toplanması Akp’yi çok korkutuyor. Bugün Silivri de Akp için korkulacak bir mesaj vardı. Ayrıca AKP ve ona hizmet edenlerin yasakları bizi bağlamaz” şeklinde twitler attı.

 

Ergenekon davasında savcı, mütalaa sunmadı

 

''Ergenekon'' davanın gergin geçen duruşmasında, esas hakkındaki mütalaasını açıklaması beklenen savcı; talep ve dosyadaki eksikliklerle ilgili isteklerini dile getirdi.'Ergenekon'' davasının  duruşması, yaşanan tartışmalar ve protestolar nedeniyle zaman zaman ara verilmesine neden olacak gerginlikte geçti. Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin, Genelkurmay Başkanlığı'ndan gönderilen Bilgi Destek Dairesi'ndeki hard disklerle ilgili naip hakim tarafından hazırlanan ön raporun okunacağını ifade etmesi üzerine avukatlar söz istedi.Özese'nin buna karşı çıkması üzerine avukutlar ve salonda bulunan milletvekilleri, Özese'nin bu sözlerini yuhaladı ve masalara vurarak, protesto etti. Başkan Özese, yaşanan karmaşa nedeniyle duruşmaya tekrar ara verdi.

Dışarıda da gerginlik ve arbede yaşandı

Bu arada, Türkiye'nin çeşitli illerinden sanıklara destek vermek üzere yerleşkeye gelenler ile jandarma arasında arbede yaşandı. Jandarmanın tazyikli su kullandığı müdahalede yaralananlar oldu. Arbedenin yaşandığı dakikalarda içeriye girmek isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, sıkılan biber gazından etkilendi.

Sanatçılar salona giremedi

Sanıklara destek vermek için Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde gelen Tarık Akan, Rutkay Aziz, Bülent Kayabaş’ın aralarında bulunduğu sanatçılar da duruşma salonuna giremedi.

Savcı isteklerini açıkladı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın sonunda söz verilen savcı Pekgüzel, talepler hakkında görüşleri ve dosyadaki eksikler konusunda istekleri olduğunu söyledi. Davanın önceki duruşmasında esas hakkındaki mütalaayı hazırlaması için süre verilen savcı Pekgüzel, TBMM'ye yazı yazılarak, Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun rapor ve eklerinin dosyaya gönderilmesini talep etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124