CHP’den Kanber Öztoprak aday adayı

CHP’den Kanber Öztoprak aday adayı

CHP, Bolu’dan bir adayı da çıkarttı. Belediye önünden aday adaylığını açıklayan Öztoprak; “Memuriyetim boyunca halkımı, köylümü yakından izleme fırsatı buldum. Çektiklerinizi, hizmetlerinizi yakından gördüm.

Haber: Ceylan Beykoz

Geniş katılımlı parti grubuyla birlikte aday adaylığını Demokrasi Meydanında açıklayan Kanber Öztoprak, şunları söyledi; “Okuduklarımdan, izlediklerimden ve tecrübelerimden anladım ki halkım köylüm eziliyor, eziyorlar. Bu benim vicdanımı yaraladı ve beni sosyal-demokrat olmaya yöneltti. Halktan, demokrasiden ve laiklikten yana bir evladınız olarak Cumhuriyet Halk Partisinde sizlere hizmet vermeye karar verdim. Ama nasıl ve neden böyle bir karar aldığımı siz dostlarıma anlatmak istedim. Önce enerjimi, bilgi ve tecrübemi içinden çıktığım temiz yürekli, engin görüşlü halkıma sunmak, onların sıkıntılarına yardımcı olmak el ele verip bu güzel insanları yüceltmek, her medeni millet gibi huzur içinde olmalarını sağlamak için bu yola çıktım.

d830d1c6-abf8-46b5-bed9-9078a32a6cfa.jpg

CANIM CİCİM DÖNEMİ BİTTİ

Öztoprak, açıklamasının devamında; “Halka, Vatandaşa hizmetin partilisi olmaz. Seçilene kadar “Canım-Cicim” dedikten sonra halka yukardan bakıp onu küçümsemenin bende olmadığını hepiniz gördünüz. Ben sizlerin içinden çıktım. Dağda ormanda, tarlada sizlerle bir oldum. Aynı yemeğe kaşık çaldık. Sizler benim can yoldaşım oldunuz. Sizleri nasıl ayırırım. Ben Bolu’da doğdum. Bolu suyunu içtim; ekmeğini yedim. Tarla sürdüm, hayvan güttüm, patates buğday yetiştirdim. Yani sizlerden biriyim. Kardeş, kardeşin dostlar, dostların ellerinden tutar birlikte dayanışma içinde olur. Ben sizin kardeşiniz, yeğeniniz dostunuz müdürünüz oldum.”

f15a9536-7b6a-4561-a9a9-3c3319264726.jpg

OYLARINIZA GÜVENİNE ADAYIM

İnsanlarımız devlette haklarını ararken, haklarını isterken endişe içinde olmamalı. Aman elimdekini de alırlar endişesi ile isteklerini dile getirmekten çekinmemelidirler, işte bugün biz toplum olarak bunu yaşıyoruz. Benim de içinde bulunduğum vatandaşımın haklarını, hukukunu savunmak için sizin Milletvekili aday adayınız olarak sahaya çıktım; oylarınıza, güveninize yardımlarınıza adayım. Yıllarca çalışıp çabalayan, bir üniversite bitirip halkımıza, Türk halkına, köylümüze, çiftçimize, esnafımıza hizmet etmek amacı ile devlete başvuran çocuklarımızın mülakatla önleri kesiliyor. En hareketli, en verimli, hizmet aşkı ile tutuşan gençlerimiz kahve köşelerinde, sokaklarda, kafelerde ömür tüketiyor. Bu gençler Türkiye için büyük bir kaynak, enerji, ama biz onları heder ediyoruz.

7b5c5dd5-d5af-4c65-811b-e1f6298182c1.jpg

21 YILDIR ÜRETİM DURDURULDU

Ben, benim gencimin enerjisini zekasını bilgisini bu ülkeye harcamasına katkı sağlamak izin sizlerin yardımlarını bekliyorum. Onların Türkiye’de çalışmalarına katkıda bulunmak için güveninize adayım. Çok güzel, verimli topraklarımız var. Halkımız, sizler alın terinizle, emeklerinizle bu ülkenin toprağından, dağından ormanından suyundan harikalar yaratıyorsunuz. Etimiz ekmeğimiz, odunumuz, suyumuz sizlerin, bizlerin çabalarıyla hayat buluyor, ülkemiz cennete dönüşüyor. Ancak yirmi yıldan beri üretim durduruldu. Topraklar çöle döndü, ekmeğimiz suyumuz azaldı, ele güne muhtaç olduk. Buğdaylarımız azaldı. Pancarımız, patatesimiz, sebze ve meyvelerimiz gittikçe durakladı. Dağlarımızdaki sürüler birer birer yok aldı. Hayvan varlığımız iyice kısırlaştı. Devlette liyakat kalmadı. Bu çorbada bir tutam tuzum olursa Bolumuz adına gurur duyarım. Hak içi adalet için hukuk için, gelecek nesillerimize 21. Yüzyılda yaşana bilinir bir ülke, bir Türkiye bırakabilmek için sizden yetki istiyorum. Türk Milletinin huzuru, refahı için sizlerle el ele çalışmak istiyorum. Devleti bilen, çalışkan halkımızı tanıyan biri olarak 1980 yılından beri sizlerle Bolu halkı ile kaynaşmış biri olarak bu güzel vatana Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda güç katmak için aday adayı oldum.

6a43ab7d-e7b2-412f-b2c8-a282d035bef7.jpg

HAK HUKUK ADALET

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet halka partisinin ilkeleriyle söylemleriyle vatandaşa verdiği güvenle hak, hukuk, adalet anlayışı ile çağdaş demokrat ülkelere en yakın parti olduğunu gördüğüm için Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı oldum. Bu partide insanların kul köle değil yurttaş oldukları için 15 yılda kazandığımız değerlerin son 20 yılda nasıl çarçur edildiğini gördüğüm için Cumhuriyet halk Partisine katıldım. Devlet kurumları dağıldı. Hak, Hukuk ve liyakat yerle bir edildi bozulan devlet kurumlarının yapısını yeniden inşa etmek için aday adayı oldum.

ADIM ADIM ORMANLARI GEZDİM

Bozulan adaleti, ekonomiyi tarımı eğitimi yeniden ayağa kaldırmak için yola çıktım. Bende sizlerden biriyim bu topraklarda doğdum. Bu toprağın ekmeğini yedim suyunu içtim. Adım adım ormanlarını gezdim çalıştım. Şimdi siz büyüklerimin arkadaşlarımın ve gençlerimizin fikirlerini görüşlerini alarak Bolumuza ve bütün Türkiye ye hizmet için onaylarınızı almak istiyorum. Bir Türk çocuğu olarak bizde aydınlık temiz zengin ve çağdaş bir ülkede “bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe sine yaşamak istiyoruz. Bunu bize suna bilecek Siyasi organizasyonun Cumhuriyet Halk Partisinde olduğunu gördüm. Bu partiden Milletvekili aday adayı oldum. Bana yol açacak beni hizmet yolunda teşvik edecek kuvvet sizsiniz benim güzel içi vatan aşkı ile dolu Bolumuzun halkıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum