“CHP’liler demokrasiyi hiçe sayıyor”

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Fırat Kaya’yı hedef alan bir açıklamada bulundu. Gençlik Kolları Başkanı Sönmezel, CHP’li İl gençlik kolları Başkanı’nı hedef alan açıklamasında “Halkın %50’sinden oy almış bir Başbakan’a suç duyurusunda bulunma cüreti gösterdiler. Hiç kimse kusura bakmasın, Adnan Mendres’in, Turgut Özal’ın başına gelenlerin aynısını Recep Tayyip Erdoğan’a yapmaya çalışmak; aslında bu memleketin insanlarıyla, demokrasiye inancıyla dalga geçmekten başka bir şey değil” dedi.

“CHP’liler demokrasiyi hiçe sayıyor”
 AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Sönmezel’in CHP Gençlik Kolları Başkanı’nı ve adliye önünde basın açıklaması yapan CHP’li siyasileri hedef alan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  Çok ilginçtir ki, %50’nin farkında olan ve ağzından düşürmeyen CHP Gençlik Kolları, bu halkın %50’sinden oy almış bir Başbakan’a suç duyurusunda bulunma cüretini göstermiştir. Hiç kimse kusura bakmasın, Adnan Mendres’in, Turgut Özal’ın başına gelenlerin aynısını Recep Tayyip Erdoğan’a yapmaya çalışmak; aslında bu memleketin insanlarıyla, demokrasiye inancıyla dalga geçmekten başka bir şey değildir. Adliye önlerinde, 3-5 kişi toplayarak suç duyurusunda bulunan ve dışarıda devrim yaptığını zanneden gençlik aslında, hâsılı kendisini yetiştirecek bütün cemiyet müesseselerinden aldığı zehirli tesirle hareket eden bir gençliktir! Bizler ise; Başbakanımızın arkasında dimdik duran, vatanımızı emanet görüp, o zehri üzerinden atabilecek, kendi öz talim ve terbiyesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, destansı bir meydan savaşı içinde ve bu savaşı mutlaka kazanmakla vazifeli bir gençliğiz.”

 

“Evet, suçlusun Başbakanım!”

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Sönmezel;”Gezi Parkı meselesi elbette ki o provokatörlerin de dediği gibi olay ağaç sevgisi değildi. Bu olaylar ortaya çıkmadan önce Türkiye'de olup bitenleri ve Sayın Başbakanımızın sizin söylediğiniz gibi yalan ve iftara dolu suçlarını değil; asıl işlediği suçları sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet, suçlusun Başbakanım; Çözüm süreciyle PKK’nın bütün silahlı unsurlarını yurt dışına çekilmesini sağladığın için. Aylardır baba ocaklarına ateş düşürmediğin, gözü yaşlı anaların akan gözyaşını sona erdirdiğin ve bu ülkenin milyar dolarlarını teröre heba etmediğin için! Suçlusun Başbakanım, Mayıs ayında üçüncü havaalanı ihalesini gerçekleştirdiğin için. Buradan devletin yani milletin kasasına 70 Milyar liranın girmesini sağlayacağın için! Suçlusun Başbakanım, 22 milyar dolarlık nükleer santral ihalesi gerçekleştirdiğin için, 3. Boğaz Köprüsü'nün temelini attığın ve 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacak olan bu köprü için kamunun cebinden bir kuruş para harcamadığın için! Suçlusun Başbakanım, Mayıs ayında IMF'ye olan bütün borcunu kapattığın için. Türkiye’yi alan el konumundan, veren el konumuna getirdiğin için!Ve yine suçlusun Başbakanım; Biz sana Türkiye’nin lideri ol diye inandık, güvendik ve oy verdik. Sen ise dünya lideri oldun. Bu yüzden de suçlusun Başbakanım! Ve de sayamayacağımız daha nice hizmetler yüzünden suçlusun Başbakanım” şeklinde konuştu.

 

“Bolulu genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum”

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Sönmezel sözlerini şu şekilde tamamladı;”Herkes bunu bilmelidir ki, bugüne kadar bu halk her zaman AK Parti kadrosunun lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı takdir etmiştir. 7 sefer halkın önüne sandık götürülmüştür ve 7'sinde de kazanan AK Parti, kazanan millet olmuştur, halkımızın iradesi olmuştur. Ancak ne yazık ki o kirli eller, yalan, fiskos, iftira makinasını çalıştırmış ve gittikçe olaylar daha fazla büyütülmüştür. Sosyal medyada özellikle twitter'da yalanlar ve iftiralar ortaya atılmıştır. Bu anlamda vatanını ve milletini seven ve olaylar karşısında itidali elden bırakmayan, her türlü provokasyona karşı sabırla duran Bolulu genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2013, 20:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALEV
ALEV - 8 yıl Önce

sayin başkan esad da seçimle geldi,iran'da da seçim yapildi. batili anlamda demokrasiden bahsetmiyorsaniz söyleyecek bir şey yok.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124