“CHP’liyim ama oyumu sana vereceğim”

“CHP’liyim ama oyumu sana vereceğim”

12 Haziran 2011 seçimlerine sayılı günler kala MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat yapıcı gezilerini sıklaştırdı. Yapıcı ilk olarak Susuzkınık Köyü‘nü ziyaret etti ardından da Berk Köyü Erenler Mevlitine...

12 Haziran 2011 seçimlerine sayılı günler kala MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat yapıcı gezilerini sıklaştırdı. Yapıcı ilk olarak Susuzkınık Köyü‘nü ziyaret etti ardından da Berk Köyü Erenler Mevlitine katıldı.

Susuzkınık köyünde sevgi gösterileri ile karşılanan Yapıcı, ev ziyaretlerine devam etti. Gezi sırasında bir Vatandaşın “ Benden yana hiç endişen olmasın, oyum sana. Ben kendim CHP’liyim. Şimdiye kadar da hiç başkasına oy vermedim. Başımdaki yara izinden dolayı sana bir can borcum var.” demesi üzerine Yapıcı “ Benim şahsıma bir borcun yok, sadece bizi yetiştiren bu ülkeye benim borcum var. Bunu doktorluğumda size hizmet ederek ödemeye çalıştım, bundan sonra da milletvekili olarak ta hizmetime devam etmek istiyorum.” dedi. MHP Bolu Milletvekili adayı Dr. Murat Yapıcı evinde ziyaret ettiği vatandaşa, 9 yıllık iktidarın özelleştirmeye “sat kurtul“ mantığıyla nasıl baktığını anlattı. MHP iktidarında stratejik kurum ve kuruluşların özelleştirilmeyeceğini, diğer tesislerde ise öncelikli yöntemin halka arz olduğunu açıklayan Yapıcı devlet tekelinin yerini özel sektörün almasının önleneceğinin sözünü verdi. Gittiği her kapıda vatandaşla sarılıp kucaklaşan Yapıcı, köylünün sorunlarını dinledi. Köylünün Yapıcı’ya “Bolu’yu temsil edecekler arasında hem en yakışıklısı sensin, hem de en yakışanı sensin” demesi Yapıcı ve partilileri mutlu etti. Yapıcı, Kürt sorununu kastederek, AKP iktidarının ve bir aydır Yeni CHP’nin eğitimde iki dilin savunulması ve yerel özerkliğin önündeki engellerin kaldırılması konusunda birbirlerinden farklı olmadığını anlattı. Seçim çalışmalarından bahseden Yapıcı, bir köylünün evine konuk edildi. Burada partililere çayın yanında pisküvit ve lokum ikram edildi. Yapıcı, 18 yıldır desteklerini esirgemeyen köy halkına teşekkür etti, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yılmaz’ın babası övdükçe övdü…

Yapıcı’nın bir sonraki durağı Berk Köyü Erenler Mevlidi idi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Yapıcı, mevlidin ardından alanı gezdi. Murat Yapıcı; Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, CHP Milletvekili Adayı Hakkı Fidan ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın babasının bulunduğu masaya da uğrayarak selam verdi. Çalışkan, Hakkı Fidan’la ilgili bir anısını anlattı. “Hakkı Bey’e bir toplantıda bütün alkışları Murat Yapıcı aldı dedim. Hayırdır sana da az alkış geldi dedim. Olsun ben üçüncü sıradayım, Yapıcı alsın alkışları” demesi üzerine herkes güldü. Yapıcı, Hakkı Fidan’ın omzuna dokunarak “ Hakkı Bey, biliyorum beni sever. Siyaseten farklı kulvarlarda olmak başka şey, memlekete hizmet etmek başka bir şey. Hakkı Bey de memleketi seviyor, hizmet için koşturuyor. Allah razı olsun kendisinden” dedi. Masada bulunan Alaaddin Yılmaz’ın babası da “ Dayısının, bu halk seni ahlakın için seviyor. Anladın mı, insancıl bir yönün var. Tepeden bakman hiç yok” diyerek Dr. Murat Yapıcı’yı övdü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.