Cinayetlere intihar süsü verilmiş

Cinayetlere intihar süsü verilmiş

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adaylarından Savunma Sanayi Uzmanı Yakup Evirgen Cuma akşamı Aselsan’da yaşanan şüpheli ölümleri ele alan TRT Haber kanalının “Faili Meçhul” Programına konuk oldu. Evirgen programda,...

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adaylarından Savunma Sanayi Uzmanı Yakup Evirgen Cuma akşamı Aselsan’da yaşanan şüpheli ölümleri ele alan TRT Haber kanalının “Faili Meçhul” Programına konuk oldu. Evirgen programda, yaşanan ölümlerin üzerindeki şüphelere dikkat çekti.

 

TRT Haber kanalında Cuma günü saat 23.00’te yayınlanan “Faili Meçhul” programında Aselsan ve Tübitak’ın önemli projelerini yürüten mühendislerin intihar olarak değerlendirilen şüpheli ölümleri hakkında elde edilen bazı detay ve düşüncelere yer verildi. Programa intihar ettikleri iddia edilen mühendislerin aileleri ve Mehmet Ali Önel, Prof.Dr. Nevzat Tahran, Nevzat Şahin, Abdurrahman Şimşek ve Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Savunma Sanayi Uzmanı Yakup Evirgen konuk oldu. Programda mühendislerin şüpheli ölümleri tartışıldı. Programda konuşan Emekli Binbaşı Yakup Evirgen; “İntihar ettiği söylenen bu vatandaşların ortak özellikleri F16 uçaklarının savunma sistemleri idi. Amerika’nın ürettiği ve özel kodlarla donatılan bu uçakları inceleyerek bu yazılımlardaki özel kodlara ulaşıldığı dile getiriliyor.” Diyerek ölümlerin başka bir boyutunu ortaya koydu. Evirgen; “Savunma sanayinde, satışı yapılan silah ve araç-gereçlerin bir gün o ülke ile çatışma ortamına girildiğinde bu uçakların ‘Dost mu?’ ya da ‘Düşman mı?’ olduğunu ayıracak olan yazılımların içerisine gizlenen küçük kodlamaların çözümüne ulaşıldığını ortaya koyan mühendislerin ölümlerinde şüpheler aranmalıdır.” Dedi. Savunma sanayide gelişmeyi birkaç adım daha ileriye taşıyacak olan mühendislerin ölü bulunmasının daha derin araştırılması gerektiğini vurgulayan Evirgen; “Aslında o mühendisler bir projede yer aldıkları için değil, başarıya ulaştıkları için hayatlarını kaybettiklerine inanıyorum.” Diye konuştu. Faili “Meçhul” programında  Aselsan ve Tübitak’ta yaşanan ölümlerin yeniden değerlendirilmesi yönünde istekleri olan aileler ekranlara taşınırken Sabah Gazetesi Özel Haber Müdürü Abdurrahman Şimşek ve Faili “Mechul” Programı Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Önel’in dikkatleri çektiği konu ise dosyaların kapatılmış olması ve bu ölümlerde sıradan bir vatandaşın bile şüphe taşıması oldu. Sabah Gazetesi Özel Haber Müdürü Abdurrahman Şimşek “30-35 milyon dolarlık projeler 500.000-750.000 dolara el altından başka ülkelere satılabiliyor. İntihar ettiği söylenen bu mühendisler bu projeleri satmaya yanaşmadığı için öldürülmüş olabilirler” biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.