Çıngı resmen aday adayı!

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı bugün saat 13.00’de CHP Bolu il başkanlığına giderek Cumhuriyet Halk Partisinden resmi olarak aday adaylığına başvuruda bulunacak. Çıngı’ya kalabalık bir partili gurubunun eşlik etmesi bekleniyor.

Çıngı resmen aday adayı!
 CHP’ de 2014 yılı Mart’ında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde aday adaylığını açıklayan ilk isim İnşaat mühendisi Cahit Çıngı olmuştu.2012 yılı Ekim ayında Necip Fazıl kültür merkezinde muhteşem bir etkinlikle aday adaylığını açıklayan Çıngı, Türkiye’de Solcu ve Sosyal demokrat olmanın her zaman zor bir iş olduğunu vurgulayarak; “Doğduğum değil ama doyduğum, yaşamaktan büyük keyif aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, kökezinden içtiğim ve buralı olduğum, 30’umdan sonraki yaşamımı şekillendirdiğim, çocuklarımı büyüttüğüm, değişik alanlarda hizmet verdiğim, dostluğu, huzuru gördüğüm ama iyi yönetilmediğinden emin olduğum cennet Bolumuza hizmet etmek amacıyla önümüzdeki yerel seçimlerde, bir parçası olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bolu Belediye Başkanlığına Aday Adaylığımı şu an itibariyle açıklamaktan gurur duyuyorum.”demişti.

  

 

Kaç kentin Köroğlu gibi bir destanı, bir kahramanı vardır?

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı; “8-10 yaşlarında bir çocukken Fikret Hakan’ın canlandırdığı Ruşan Ali’yi, yani kahraman Köroğlu’nu birkaç kez seyretmiştim. Çocuk halimle, Köroğlu’nun adaletsiz Bolu Beyine isyanını duygulanarak izlemiştim. Kaderin cilvesi ki, beni Bolu’da sizlerin karşısına çıkardığında o duygular canlandı zihnimde Ve dedim ki kendi kendime“Köroğlu’ca davranma vakti geldi artık”Sizce de öyle değil mi? Şimdi gelin, hep beraber düşünelim,Dört mevsim boyunca 3 büyük kentin dışında hangi il televizyonlarda bu kadar çok yer alabilir?Bolu veya sahip olduğu doğal ve kültürel değerleri haber veya kültür programlarında mutlaka yer alır.Kar yağar yollarında ulaşım zorlaşır, haber kanalları Bolu dağı veya Cankurtaran mevkiinden haberlere başlar, bayram olur Bolu Tüneli veya otoyol giriş çıkışları haber olur.Yaz-kış siyasi parti toplantılarında ilk akla gelen yer Abant’tır. Bütün yerel ve ulusal kanallar oradan çıkacak haberlerin peşindedir. Hava durumunda kar kalınlığı verilir, Uludağ, Palandöken ve tabii ki, Kartalkaya. Hepimizi üzen trafik kazaları olur, yine ekranlarda Bolu vardır.Yaz aylarında Türkiye Ligleri futbol takımlarından 8-10 kadarı Karacasu Termal Otel,Gazelle veya Gerede Esentepe Tesislerindedir.Beyaz et sektörüne dair bir haber varsa, ulusalda bilin ki mutlaka Bolu da vardır.Söyleşi, yemek ve Türk mutfağıysa, programın konuklarından birisi Osmanlı’nın Saray mutfağını da yönetmiş, hizmet vermiş Mengenli Aşçılardır. Tatile gittiğinizde kaç yıldızlı olursa olsun turizm tesislerinde Mengenli veya Sazak içinden bir aşçıyla mutlaka karşılaşırsınız. Sonbahar geldiğinde bütün gazetelerin turizm eklerinde Yedigöller’in muhteşem fotoğraflarını görürsünüz. Ben 1980’li yılların tek kanallı siyah beyaz televizyonlarının karşısında akşam saat 8’de haberleri beklerken, ekrandaki Bolu Gölcük yazılı görüntüyü hala hatırlıyorum. Hatta yayın kesildiğinde ilaç niyetine gösterilen muhteşem Bolu manzaralarını.Uluslararası tır taşımacılığında Bolu’lu, Yeniçağa’lı firmalar hep en öndedir.Bolu’da her mevsimde, çeşitli yaş guruplarında mutlaka bir spor turnuvası vardır. Çünkü Bolumuz kolay ulaşılabilir bir coğrafya sahiptir.”diye konuşmuştu.

 

 

 

Sinanlı, Aydınlı, Çetin’li, Rıdvan’lı Bolusporu dün gibi hatırlarım

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Çıngı;”Bolu’muzun ülkemize önemli bir katkısı da Komando Tugayı’dır. Terörün yoğun olduğu en sıcak bölgelerde Bolu Komando Tugayı görev alır. Ordumuzun üst düzey subay kadrosuna bakılırsa mutlaka hayatlarının bir bölümünde Bolu’muzda görev yaptıkları görülür. Yurdun dört bir yanından Fizik Tedavi için gelen hastalar şehrimizde şifa bulurlar.Lise ve Üniversite yıllarımı hatırlıyorum da, Birinci ligde top koşturan tüm takımların korkulu rüyasıydı Boluspor. O yıllarda Bolu’da olmamama rağmen Lütfü’lü, Vadili, Sinanlı, Aydınlı, Çetin’li, Rıdvan’lı Bolusporu dün gibi hatırlarım. O yıllarda Eskişehirspor ile birlikte ligin 4-5 büyüğünden biriydi ve Bugün hangi ligde yer alırsa alsın Boluspor’un saygınlığı bu şanlı tarihinden gelir.” Demişti.

 

Kendi partililerinin bile “İllallah” dediği biri

geleceğin Bolu’sunu kurabilir mi?

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı”Doğa harikası Bolumuz yerelde marka değerine yakışır bir şekilde yönetiliyor mu? Yerel yönetim Bolu’ya sevgi, Bolu’da yaşayanlara saygı gösteriyor mu?Yolu düzgün, suyu temiz, sokakları modern mi? Ankara’dan gelen bir vatandaş, Karacasu Bölgesinde ki bir tesise kolayca ulaşabiliyor mu? Bankalar bölgesinde bulunan bir sürücü Valiliğin bulunduğu bölgeye nasıl ulaşabiliyor? Bu soruların, hatta şuan aklımıza gelmeyen nice soruların neredeyse olumlu bir cevabı yok değil mi?Geçen kışı yaşayan insanlarımız, yapılan altyapı çalışmaları sırasında kendilerine ne kadar saygı gösterildiğini düşünüyor? Yüksek kiralar nedeniyle İzzet Baysal Caddesinde bulunan esnafın ciroları % kaç düşmüştür? Yapılan uygulamalara fikren karşı çıkan esnafın işyerinin önüne şımarıkça ve ahlaksızca moloz yığdıran, Türkiye’de başka bir yerel yönetici var mıdır? Kendi partisinin belediye meclis üyelerinin bile isyan ettiği, meclis oturumlarına katılmak istemediği bir yerel yönetim anlayışı Bolu’nun sorunlarını ne kadar çözebilir? Belediye bölüm amirlerini herkesin ortasında azarlayan, insanları rencide eden bir kişi personelinden nasıl verimli bir çalışma bekleyebilir?Kişisel kin ve hırsları uğruna, çalışan mühendis ve mimarına, meslektaşına eziyet etmek-ettirmek nasıl bir ruh halidir? Her gün azarlanan çalışanın yaşamından bezdiği artık sakinleştirici kullanmaya başladığı bir belediye, vatandaşına nasıl güler yüzlü hizmet verebilir? Yaşadığı bir tartışma sonucu toplumun huzurunu bozan, kentimizin mülki amirine, emniyet müdürüne, güvenlik birimlerine yönelik saygısızca demeçler veren bir yöneticinin Bolu’yu Ankara’da layıkıyla temsil ettiğini kim düşünebilir? Oy verenin bile açıkça pişmanlığını dile getirdiği, kendi partililerinin bile “İllallah” dediği bir yönetim anlayışı geleceğin Bolu’sunu kurabilir mi? Ne yazık ki, birlikte sorup düşündüğümüz bu soruların cevabı hep olumsuzdur.” Diye konuşmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2013, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124