Cop; “Partimizin tarihine dil uzatması bir cevabı hak etmektedir”

Burak Cop, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’a yeni yapılacak Ak Parti il binası üzerinden yüklendi.

Cop; “Partimizin tarihine dil uzatması bir cevabı hak etmektedir”

25. ve 26. Dönem CHP’den Bolu Milletvekili adayı olan Burak Cop, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’a yönelik şu açıklamayı yaptı; Bolu'nun boş vakti en bol siyasetçisi olduğu anlaşılan AKP İl Başkanı Nurettin Doğanay, Saray'a bağlılığını göstermek için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Kendini yapmak zorunda hissettiği Saray'a sadakat jesti AKP'nin iç meselesidir. Ancak Genel Başkanımızın diktatör bozuntusu diye adlandırdığı şahsa yaranmaya çalışırken partimize ve partimizin tarihine dil uzatması bir cevabı hak etmektedir. 

 

Erdoğan'a diktatör bozuntusu denilmesinin hakaret olduğunu savunan müşteki, bunu da mezkur kişinin yüzde 51,8 oy alması ile gerekçelendirmiş. Kendisine Adolf Hitler'in de Kenan Evren'in de halk oylamasıyla seçildiğini hatırlatırım. Kenan Evren cumhuriyet tarihimizde sandıktan çıkmış ilk cumhurbaşkanıdır ve Tayyip Erdoğan da kendisiyle yaptığı bir sohbette "Ah Paşam sizin zamanınızda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacaktım ki" diyerek hayıflanmıştır. 

 

Bu millet Erdoğan'a anayasaya ve yasalara bağlı kalsın diye mi oy verdi yoksa kafasına göre takılsın diye mi? Erdoğan namusu ve şerefi üzerine ettiği tarafsızlık yeminini yüzlerce kez ihlal etti. Bu bize Erdoğan'ın namusu ve şerefi hakkında elbette fikir vermektedir ama işin püf noktası başka. Erdoğan "Türkiye'nin yönetim sistemi fiilen değişmiştir" diyerek adeta bir yürütme darbesine kapı aralamıştır. Erdoğan yazın 45 günlük sürenin dolmasına 5 gün olduğu halde hükümeti kurma görevini Sayın Kılıçdaroğlu'na vermemiştir. Muhtarlardan muhbir yaratmaya çalışmaktadır. Ve kısa süre önce kaymakamlarla yaptığı toplantıda onlara "Gerekirse mevzuatı uygulamayacaksınız" demiştir. 

 

Kendi kendisine Meşrutiyet öncesi Osmanlı padişahlarının yetkilerini vermeye kalkan birine ne denir? Sayın Kılıçdaroğlu'nun hatası olsa olsa fazlalık olarak bozuntu kelimesini kullanmış olmasıdır. Belki de meramını daha doğrudan ifade etmeliydi. 

 

Buradan Nuri Bey'e çağrıda bulunuyorum. Ettiği lafın arkasında duracak kadar mert midir bilemiyorum ama partimizin tarihindeki diktatör ya da diktatörlerin kim olduğunu açıklamalıdır. Aksi takdirde Nuri Bey'in Atatürk'e düşman olan ancak bunu itiraf etmeye cesaret edemeyen biri olduğunu varsayacağız. 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124