Çöpte Altın Hazinesi: Cihazlardan Yüzde 99'u 22 Ayar Altın! Hurdacılar Peşinde

Çöpte Altın Hazinesi: Cihazlardan Yüzde 99'u 22 Ayar Altın! Hurdacılar Peşinde

Değerli Altın, Çöpün İçinde! Teknolojik Cihazlardan Yüzde 99'u 22 Ayar Altın Çıktı - Hurdacılar Harekete Geçti. Altın Fiyatlarına Karşı Bilinçli Olun!

Gelişen teknolojiyle birlikte evlerimizde bulunan ve sıkça kullanılan elektronik cihazlar, zaman içinde arızalanabiliyor veya güncellemeleriyle eskiyor. Bu nedenle birçok insan, bozulan veya artık kullanılmayan bu cihazları çöpe atmaya karar veriyor. Ancak son dönemde yapılan araştırmalar, çoğu kişinin çöpe attığı bu cihazların içinde değerli bir madde olan altının bulunduğunu ortaya çıkardı.

Elektronik cihazlar içerisinde yer alan anakartlar, altın içeren önemli bileşenlerden biridir. Çoğu zaman atılacak veya hurdacılara verilecek olan bu anakartlar, aslında içerdikleri altın sayesinde oldukça değerli hale geliyor. Özellikle anakartlardaki iğnelerin büyük bir kısmı altın kaplamalıdır ve bu altın kaplama, altın madeninin yüzde 99'unu oluşturur.

Eskişehir'de telefon tamircisi olarak çalışan Hıdır Yıldız, bozulan telefon veya bilgisayarlarının anakartlarında yer alan altın kaplamalı iğnelerin değerini vurguluyor. Yıldız, "Ana kartlar, elektronik sistemlerin neredeyse tamamında yer alıyor ve sarı renkteki alaşımların yüzde 99'u altın içeriyor" şeklinde açıklamada bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, atılan veya değersiz görülen cihazların içinde aslında büyük bir altın potansiyeli yatıyor.

Altın fiyatlarının sürekli arttığı bir dönemde, çöpe gitmek yerine atılan her bir elektronik cihazın içindeki altının değerini bilmek, atılan bir serveti kaybetmemek anlamına geliyor. Bu noktada, atılacak elektronik cihazların içerisindeki altın miktarının farkında olmak ve bu değeri bilinçli bir şekilde değerlendirmek önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.