ÇÖZGEM, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açıldı

ÇÖZGEM, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açıldı

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çok Disiplinli Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi (ÇÖZGEM) açıldı.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Çok Disiplinli Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi (ÇÖZGEM) açıldı. Böylelikle Ankara ve Trabzon’da başlatılan pilot uygulamanın ardından ülke geneline yayılan ÇÖZGEM projesi, Bolu’da da hayata geçirilmiş oldu.

cok-disiplinli-cocuk-ve-genc-ruh-sagligi-merkezi-acildi1.png

Konuya ilişkin açıklama yapan Bolu Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol, “Çok Disiplinli Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezimiz (ÇÖZGEM) ilimizde açıldı. Özel gereksinimli bireyler ve ailelerimiz için tanıdan tedaviye ihtiyaç duydukları konuşma terapisi, ergoterapi, psikososyal destek gibi tüm hizmetlerin tek çatı altında sunulduğu ÇÖZGEM hayırlı olsun, şifaya vesile olsun” dedi.

cok-disiplinli-cocuk-ve-genc-ruh-sagligi-merkezi-acildi.png

Sağlık Bakanlığı, 2023 yılında 81 ilde açılmasını planladığı Çok Disiplinli Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezleri ile özel gereksinimli bireyler ve ailelerine tanıdan tedaviye ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri sunmayı hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.