ÇSGB Otobüsü Bolu’da

ÇSGB Otobüsü Bolu’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şubat ayında başladığı istihdam programı kapsamında çalışmalar devam ediyor. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ait otobüs istihdam programı kapsamında ilimize geldi. Konu hakkında Bolu İş – Kur İl Müdürü İsmail Yalçın konu hakkında açıklama yaparak ilimizde istihdam hedefini aştığımızı belirtti.

Haber: Gönül OLUTÜRK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın istihdam programı kapsamında olan ‘İstihdam Otobüsü’ Bolu’da Demokrasi Meydanı’na gelerek çalışmalarına başladı. Otobüsün çalışmalarına Bolu İş – Kur İl Müdürü İsmail Yalçın eşlik ederken basın mensuplarına da konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yalçın, Bolu’da istihdam hedefinin aşıldığını söyleyerek; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Şubat ayında başlattığı istihdam seferberliği kapsamında bakanlığımızın çalışmalarımız devam ediyor. Bu günde genel müdürlüğümüzün tayin ettiği otobüs Bolu’da. Bakanlık ve bağlı olan müdürlüklerimizin tayin ettiği otobüs istihdam konusunda bilgilendirme adına Demokrasi Meydanı’nda çalışmalarına başladı. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde vatandaşlarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın İş – Kur ile ilgili, iş sağlığı, güvenliği ile ilgili tüm merak ettiklerine ve sorularına cevap vermeye çalışıyoruz. Bakanlık olarak hizmetlerimize devam ediyor ve vatandaşlarımızı stantlarımıza devam ediyoruz. İstihdam konusunda ilimizde hedeflediğimiz sayı 3 bindi. Şu an bu hedefi aşmış durumdayız. İstihdam konusunda yeni hedefler doğrultusunda ilerleyeceğiz. Fakat gelen yenilikler ile istihdam konusunda artık iş sağlığı ve güvenliği hakkında daha yoğun çalışmalar yapacağız. Dolayısı ile bakanlık olarak çalışanlarında mutlu olacağı bir çalışma yapacağız. Eğitim ve farkındalık çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

“TÜM ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Yalçın, açıklamasının devamında bakanlığın çalışmalarına dair bilgiler verirken tüm çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Yalçın; “Şu an vatandaşlarımız iş başvurularını buradan yapabilirler. Ayrıca ilgi alanı olan mesleklere yönelebilirler. Mesleki danışmanlık yapan arkadaşlarımızda bu konuda arkadaşlarımıza yardımcı olacaklar. Stantlarımız bu gün akşama kadar faaliyetteler. Akşam saatlerinde de Düzce’ye doğru yola çıkacak. En son çıkartılan teşvik programından geriye dönük 3 ay işsiz olma durumu var. Bakanlığımızın yeni çalışmasında bu değişecek. İstihdam yolunda engel gibi görünen maddeleri kaldırmak ve düzeltmek için tüm çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.