Cuma şuurunu aşılamak için yeni bir proje hayata geçirildi

Bolu Belediyesi tarafından vatandaşlara Cuma şuurunu aşılamak için yeni bir proje hayata geçirildi. Proje kapsamında her Cuma günü bir mahalleye çıkarma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve belediye ekipleri, ilk olarak o mahallede kılınan Cuma namazının ardından pilav dağıtarak tüm mahalleli ile birlikte yemek yiyor ve sohbet ediyor.

Cuma şuurunu aşılamak için yeni bir proje hayata geçirildi

Bolu Belediyesi, geçtiğimiz aylarda yeni bir proje başlatarak her Cuma günleri bir mahalleye gidip Cuma namazı çıkışında vatandaşlara pilav dağıtmaya başladı. Cuma günleri bir mahalleye giderek vatandaşlarla kaynaşan belediye ekipleri, hem o mahallenin sorunlarını dinliyor hem de Cuma şuurunu aşılıyor. Proje kapsamında son olarak Okçular Yeni Mahalle’ye giden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz önce Cuma namazını kıldı, daha sonra da vatandaşlara etli pilav dağıttı. Etkinliğe Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Pilav dağıtma projesinin vatandaşlara Müslümanların özel günü olan Cuma şuurunu aşılamak olduğunu söyleyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “İşte burada toplanmamızın sebepleri var. Herkes sorunlarını dile getirebiliyor. Birbirimize yardımcı oluyoruz. Amacımız kaynaşmak ve bir araya gelerek sorunlarını dile getirebilmek” dedi.

Mahallelerinde belediye başkanını ağırlamanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar da yollardan sosyal tesise kadar ihtiyaçlarını sıralayarak Alaaddin Yılmaz'dan destek istediler. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124