Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı: Ekonomi, Emekli Zamı ve Öğrenci Desteği Gündemde

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı: Ekonomi, Emekli Zamı ve Öğrenci Desteği Gündemde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 3 haftalık aranın ardından tekrar bir araya gelecek.

Toplantının ana gündemi ekonomideki gelişmeler olacak ve kabine üyeleri, enflasyon ve yüksek fiyatlarla mücadeleye yönelik alınacak ek tedbirleri değerlendirecek.

Emekli Zammı Bekleniyor

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği konulardan biri de emekli zammı olacak. Bu konudaki yasal düzenlemeler için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında çalışmalar sürüyor. Meclis'in açılmasıyla birlikte gündeme gelecek olan düzenleme, kabine toplantısında görüş alışverişi yapılacak.

Öğrencilere Vergisiz Cep Telefonu ve Bilgisayar Desteği

kabine-noqi-cover.jpg

Toplantıda ele alınacak bir diğer konu ise yükseköğretim öğrencilerine yönelik aylık 10 GB ücretsiz internet ile vergisiz cep telefonu ve bilgisayar desteği olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son kabine toplantısında bu çalışmanın olgunlaştırılması için talimat vermişti. Düzenlemenin kabine toplantısında karara bağlanması ve gençlerle paylaşılması planlanıyor.

İç ve Dış Siyaset Konuları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 2 hafta içinde Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri'nde liderlerle yoğun diplomasi trafiği yürüttü. Bu çok sayıdaki ikili görüşmelerin yansımaları da kabine toplantısında masada olacak. Toplantıda ayrıca deprem bölgesindeki son gelişmeler ve Türkiye'nin hem iç hem de sınır ötesinde yürüttüğü terörle mücadele operasyonları da ele alınacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.