Cumhuriyet Başsavcısı Yargıtay’a atandı

Cumhuriyet Başsavcısı Yargıtay’a atandı

HSK 1. Dairesince yaz kararnamesi çalışması tamamlanararak karara bağlandı. Kararnameye göre, 780 hakim ve savcının yeri değişti, bazı başsavcılar ise görevden alındı. Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven’de Yargıtay’a atandı.

Haber: Semih Baykal2017 yılı yaz kararnemesi çalışmalarının HSYK 1. Daire tarafından tamamlandı. Kararnayle 780 hakim ve savcının yeri değişirken, bunlarda biri de yıllardır ilimizde Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yerine getiren Mehmet Yurtseven oldu. Yurtseven, yayınlanan kararname ile Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atandı. Yerine ise İstanbul Başsavcı Vekili Önder Yaman atandı. Öte yandan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven’in eşi  Arzu Kadriye Yurtseven’de Ankara hakimliğine atandı. İlimizde görev yapan bir diğer kadın hakimlerden Çiğdem Karaaslan’da görev yeri değiştirilerek Kocaeli’ne atandı. Son olarak ise kararname ile Ankara Cumhuriyet Savcısı Şule Füsün Çelik ise Bolu Cumhuriyet Savcılığına atandı. 

TOPLAM DA 32 İLİN BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ

HSK'nın yaz kararnamesine göre 32 ilin başsavcısı değişti. Bursa, Afyon, Kayseri, Tekirdağ Başsavcılarının görev yerleri değişti. Kayseri Başsavcısı Malatya Başsavcısı oldu. Ordu Başsavcısı Manisa’ya, Karaman Başsavcısı Giresun'a, Kırklareli Başsavcısı Muğla'ya,  Giresun başsavcısı Kırklareli'ye, Sakarya Başsavcısı Afyon'a, Kilis Başsavcısı Adana Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, Şanlıurfa Başsavcısı Bursa'ya, Bursa Başsavcısı Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, Nevşehir Başsavcısı Bartın Başsavcılığı'na, Burdur Başsavcısı Şanlıurfa Başsavcılığına,  Didim Başsavcısı, Batman Başsavcılığına, Çatalca Başsavcısı Tekirdağ Başsavcılığına, Kars Başsavcısı Kilis Başsavcılığına, Ereğli Başsavcısı Kars Başsavcılığına, Ardahan Başsavcısı Çankırı Başsavcılığına, Ağrı Başsavcısı, Ankara (düz) savcılığına getirildi. Ayrıca kararname ile bazı başsavcılar görevden alındı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.