“Darbecilerin Zulmü Son Bulmalıdır”

Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, Mısır’da hayatını kaybedenler için düzenlenen gıyabi cenaze namazına katıldı. Sayın, Mısır’da yaşananlar için “katliam” ifadesini kullandı.

“Darbecilerin Zulmü Son Bulmalıdır”
 Mısır'da güvenlik güçlerinin Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı göstericilere yönelik gerçekleştirdiği katliama AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın duyarsız kalmadı. Sayın, Büyük Camide Cuma namazından sonra gerçekleştirilen gıyabi cenaze namazına katıldı. Cenaze namazı sonrası açıklamalarda bulunan Sayın, “Bu katliama, gerek İslam ülkeleri, gerekse bütün dünya dur demeli, kan gölüne dönen Mısır’da gözyaşı ve darbecilerin zulmü son bulmalıdır” şeklinde konuştu.

 

 “ONA KİM ‘DUR’ DİYECEK?”

Mısır’da yaşanan Müslüman katliamına katıldığı her ortamda tepkisiz kalamadığını, en son partisinin 12. kuruluş yıldönümü kutlamalarında da konuşmasının büyük bölümünü Mısır, Filistin, Suriye ve Arakan ve dünyanın birçok yerindeki Müslümanların gözyaşlarına ve Müslüman katliamına dikkat çektiğini ifade eden Sayın, “Mısır’da yaşanan vahşet, Müslüman kıyımı gün geçtikçe artıyor. General Sisi kaba kuvvetle halkı sindirme politikasını daha ne kadar sürdürecek ve ona kim ‘dur’ diyecek?” dedi.

“BATI ÜLKELERİ MISIR’DA YAPILAN DARBEYE DARBE BİLE DEMEYE KORKTU”

“Mısır’da yapılan darbe sonrası Batı dünyası bile darbeye ‘darbe’ diyemedi ve en başta İslam ülkeleri olmak üzere, bütün dünya bu vahşete dur demek için bir an önce gerekli girişimlerde bulunmalı” diyerek sözlerini sürdüren Sayın, açıklamasının devamında Batı ülkelerinin bu duruma sessiz kalmasına tepki gösterdi. Sayın, Mısır'da masum sivil halkın katledilmesine seyirci kalan batılı ülkeleri için “Bugüne kadar demokrasi havalisi kesilen batı dünyası hiçbir gerekçe yokken Mısır’da yapılan darbeye darbe bile demeye korktu. Ama yeter. Bu katliama, gerek İslam ülkeleri, gerek ise bütün dünyanın dur demeli, kan gölüne dönen Mısır’da gözyaşı ve darbecilerin zulmü son bulmalıdır” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124