Deprem Uzmanı Naci Görür o ili işaret etti! Canlı fayın üstünde oturuyorlar.. Kayseri, Adana ve Hatay Tehlikede

Deprem Uzmanı Naci Görür o ili işaret etti! Canlı fayın üstünde oturuyorlar.. Kayseri, Adana ve Hatay Tehlikede

Türkiye'nin önemli deprem bilimcilerinden Prof. Dr. Naci Görür, riskli fay hatları için ciddi uyarılarda bulundu. 6 Şubat depremleri sonrası fay hatlarının etkilendiğini belirten Görür, Kayseri, Hatay ve Adana gibi illerde büyük deprem riski olduğunu...

6 Şubat Depremleri Türkiye'nin Deprem Gerçeğini Değiştirdi

Ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'deki deprem beklentilerinin 6 Şubat'ta yaşanan depremlerle değiştiğini açıkladı. Bu depremlerin sadece bir fayın ya da levhanın hareketi olarak algılanmaması gerektiğini vurgulayan Görür, üç levhanın ciddi hareket yaptığını ve bu hareketlerin yakın çevrelerdeki fay hatlarını etkilediğini belirtti.

naci-gorur-kayseri.jpg

Kahramanmaraş Sonrası Uyarılar Devam Ediyor: Türkiye'nin Risk Haritası Yeniden Çiziliyor

Kahramanmaraş ve çevresinde yaşanan depremler sonrası, Görür bölgedeki iller için risk uyarıları yapmıştı. Hatay, Adana, Malatya, Tunceli gibi illerde olabilecek depremlere karşı halkın tedbirli olması gerektiğini ifade etti. Bu depremler sonrasında Hatay'da 6.3 büyüklüğünde bir deprem yaşandığını da hatırlattı.

Kayseri Uyarısı: 700 Km Uzunluğundaki Fay Hattı Büyük Tehlike Arz Ediyor

Prof. Dr. Naci Görür, Kayseri'nin deprem riskini yüksek olarak değerlendirdi. Kayseri'nin aktif bir fay hattı üzerinde yer aldığını ve bu fayın 700 km uzunluğunda olduğunu belirtti. "7 büyüklüğünde deprem olmaz" diyenlere karşı, bu gibi söylemlerin yanıltıcı olduğunu vurguladı.

celal-sengor-naci-gorur.jpg

Celal Şengör'ün İstanbul'dan Taşınması: Bir Uyarı, Bir Çağrı

Prof. Dr. Celal Şengör'ün İstanbul'dan taşınma kararı hakkında da konuşan Görür, bu kararın yanlış anlaşıldığını belirtti. Şengör'ün, İstanbul'un deprem riskinin ciddiye alınmaması üzerine bu kararı aldığını ve yeni adresinin Çanakkale olduğunu açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum