Devlet Hastanesi Hekim Kadrosunu Zenginleştiriyor

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Özmen devlet hastanesinde yeni göreve başlayan doktorlar hakkında açıklamalar yaptı.

Devlet Hastanesi Hekim Kadrosunu Zenginleştiriyor
 Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Özmen göreve başladıkları günden bugüne kadar Bolu halkına nitelikli hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Özmen;  “Bu bakımdan her klinik alanında hizmet vermeyi hedef olarak belirledik. Sağlık Bakanlığından Bolu’muz için eksik olduğumuz alanlar içinde uzman doktor talebinde bulunduk. Her geçen gün zenginleşen doktor kadromuzla daha nitelikli hizmet vermekteyiz.” Dedi. Özmen görevlerine yeni başlayan Dahiliye uzmanı Dr. Ferhan Yılmaz’a, Beyin ve Sinir hastalıkları uzmanı Dr. Ulaş Öztürk’e, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Dr. Özlem Yıldırım ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Balcı’ya başarılar diledi.

 

Dr. Ferhan YILMAZ

 

Dr. Ferhan YILMAZ memleketi Beyşehir/ KONYA olup, Tıp fakültesini Ege Üniversitesinde başarıyla bitirdi. Uzmanlığını Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aldı. Mecburi hizmetini Zonguldak Çaycuma Devlet Hastanesinde yapan Dr. Ferhan Yılmaz Hematolojik ve Endokrinolojik hastalıkların tedavisi için elinden geleni yapacağını ifade etti. Dr. Ferhan Yılmaz halk arasında bazı yanlışların doğru olarak bilindiğini, bunların başında kollestrol belirtisinin olduğunu fakat kollestrolün belirtisinin ancak tahlil yaparak ortaya çıkacağını söyledi. Baş dönmesi için doktora muayene olmak gerektiğini ifade eden Dr. Ferhan YILMAZ baş ağrısının bir çok nedeninin olduğun tek bir nedene bağlanamayacağını ifade etti.  Hareketliliğin birçok hastalığa iyi geleceğini söyleyen Dr. Ferhan Yılmaz Bolu’nun temiz havası ve bol oksijenli olmasının avantajlı bir durum olduğunu belirtti.

Dr. Ulaş ÖZTÜRK

Dr. Ulaş ÖZTÜRK memleketi Kırıkkale olup, Tıp fakültesini Ankara Üniversitesinde başarıyla tamamladı. Uzmanlığını Afyon Kocatepe Üniversitesinde aldı. Mecburi hizmetini Bitlis Tatvan Devlet Hastanesinde yapan Dr. Ulaş ÖZTÜRK kafa travmaları, omurga travmaları, pediatrik nöroşirurji, bel-boyun be sırt fıtıkları, periferik sinir cerrahisi hastalıklarının tedavisi için elinden geleni yapacağını ifade etti. Ayrıca Dr. Ulaş ÖZTÜRK devlet hastanesinde de mikroskobik distektomi (bel fıtığı) ameliyatı, boyun fıtığı ameliyatı, konjenital hastalıkların cerrahisi, karpal tünel ameliyatları yapıldığını belirtti. Dr. Ulaş Öztürk “Günümüzün getirdiği elektronik ve teknolojik cihazlar hayatımızı kolaylaştırırken, bedensel faaliyetlerimizi engellemektedir. Uzun süreli sabit pozisyonlarda oturmaktan ziyade mümkün olduğunca iş yerimize veya bunun dışındaki kısa mesafeli yolculuklarımıza yürüyerek gitmeliyiz. Mümkün olduğunca uygun pozisyonlarda oturmak ve istirahat etmeliyiz. Sağlımızla ilgili uzun süreli baş ağrıları, geçmeyen bulantı kusmalar, görme bozuklukları, yürüyüş bozuklukları, istirahate rağmen geçmeyen ağrılar, devam eden güç kayıpları belirtileri olduğunda ivedilikle doktorumuza başvurmalıyız.” Diye konuştu.

 

Dr. Mehmet Balcı

 Dr. Mehmet Balcı memleketi Samsun olup Tıp fakültesini Çukurova Üniversitesinde başarıyla tamamladı. Uzmanlığını Selçuk Üniversitesinde aldı. Mecburi hizmetini Artvin Hopa Devlet Hastanesinde tamlayan Dr. Mehmet BALCI sarılık, menenjitler, ateşli hastalıklar, aids, kırım-kongo, ishal, kuş gribi, sars bakterial viral hastalıkların tedavisi için elinden geleni yapacağını ifade etti. Hastalıkların çoğunun el temasıyla geçtiğini ifade eden Dr. Mehmet Balcı ellerin devamlı temiz tutulması gerektiğini ifade etti. Kapalı kalabalık alanlardan uzak durulması gerektiğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124